live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Непалі судитимуть тих, хто виганятиме жінок з дому під час менструацій

У Непалі ухвалили закон, в якому передбачається кримінальна відповідальність за практику, коли жінку змушують залишати дім на час менструації

Про це повідомляє BBC.

Ця практика під назвою "чхопаді" опинилася в центрі уваги після того, як дві жінки загинули, коли змушені були спати в сараях. Тому, хто змусить жінку виконувати такий ритуал, загрожує трьохмісячне ув'язнення та штраф у 30 доларів США.

Натомість, правозахисники сумніваються, що закон дійсно вирішить цю проблему.

"Чхопаді" – стародавня  індуїстська практика,коли жінки під час місячних, а також ті, хто щойно народив, вважаються нечистими або такими, що приносять невдачі. Їх можуть змусити спати в сараях або приміщеннях для худоби.

Їм також заборонено торкатися худоби та чоловіків, не можна їсти певну їжу, їм можуть заборонити користуватися вбиральнею у будинку, змусивши відходити від своїх сіл на великі відстані.

Відомі випадки, коли такі "гоніння" завершувалися для дівчат хворобами та навіть смертю.

Жінки під час місячних у досить багатьох релігіях вважаються "нечистими", і не мають права відвідувати храми або різноманітні релігійні обряди.

Так,в Індії жінкам не дозволяється входити в деякі індуїстські храми і мусульманські мечеті під час менструації. Але зараз у судах є позови з вимогами це скасувати.

У селах жінки племені Догонів у Малі також живуть в сараях під час менструації, проте традиція "чхопаді", якої дотримуються індуси на заході Непалу, є найбільш екстремальною версією, коли жінок під час місячних бува просто виганяють на вулицю.

Згідно з доповіддю відділу з прав людини Держдепу США, опитування, проведене в Непалі 2010 року, показало, що "чхопаді" практикують 19% жінок віком від 15 до 49 років по всій країні.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати