live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Стало відомо, скільки годин на тиждень працюють у різних країнах ЄС

Офіс Євросоюзу оприлюднив звіт з аналізом трудового календаря залежно від професії у 28 країнах

Про це пише LIGA.net.

У 2015-2016 роках в країнах Європи відбулися важливі законодавчі зміни в правилах організації робочого часу, відзначається в звіті.

Наприклад, у Франції встановлено мінімальні стандарти робочого часу, з'явилися кілька указів про виконання нових правил обліку. Референдум працівників дозволяє обійти колективні переговори, якщо сторони не можуть дійти згоди.

У Люксембурзі роботодавці отримали можливість самостійно визначати тривалість випробувального періоду, якщо немає галузевої угоди.

Читайте також: Мертві професії. Як зробити так, щоб вас не звільнив робот

У Бельгії в 2017-му впроваджено погодинний облік часу. Цей захід може бути активовано колективним договором в окремій галузі або компанії. Нові положення також включають можливість гнучкого робочого графіка.

Деякі важливі зміни були також внесені до болгарського трудового кодексу. Переважно вони пов'язані з понаднормовою та нічною працею. Після письмового запиту і консультацій з профспілками роботодавці можуть в інтересах виробництва змінювати робочий графік. Нічною ж у Болгарії вважається працю з 22:00 до 06:00, для осіб віком до 18 років - з 20:00 до 06:00. Максимальний робочий час для нічних співробітників - 35 годин на тиждень і не більше 7 годин на добу.

У Латвії та на Мальті законодавчі зміни було впроваджено щодо працівників-мігрантів. Ці зміни встановлюють, що працівникам мають надати адекватні умови праці.

Читайте також: В Україні наберуть 1000 держслужбовців із зарплатнею 60 тис. грн. Навіщо

Румунія внесла зміни в правила визначення щорічної відпустки. Періоди відпустки через хворобу, вагітності та пологах або відпустки по догляду за хворою дитиною при розрахунку щорічної відпустки вважаються робочим часом.

У Фінляндії запровадили кваліфікаційний період для компенсації непрацездатності під час щорічної відпустки. Раніше співробітник, який протягом щорічної відпустки мав нещасний випадок, хворобу або пологи, міг перенести відпустку на пізніший термін. Віднині можна перенести лише 7-й і наступні дні. Також скасовано відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною.

У Фінляндії та Іспанії змінено правила складання колективних договорів. Згідно з новими правилами, співробітники мають право на гнучкий робочий графік.

В Угорщині співробітникам, які працюють в цехах, на конвеєрі або подібних процесах, дозволили відпочивати 8-11 годин на добу. Також для таких працівників впроваджено плаваючі вихідні. Окрім того, в країні зняли заборону на роботу по неділях всіх роздрібних магазинів площею більше 200 кв м.

Читайте також: Економічні монстри майбутнього. Які країни пануватимуть у світі в 2050 році

На Кіпрі внесли поправки в правила зайнятості для співробітників готелів. Відтепер всім співробітникам готелю на острові покладені два вихідних в тиждень, при цьому роботодавець має право утримати один вихідний день на тиждень. Цей робочий день повинен бути або оплачений в розмірі 200%, або надано в якості додаткової відпустки в менш завантажені періоди. Крім того, в двократному розмірі повинна бути оплачена робота в дні державних свят.

В Австрії з 1 липня 2016 року працює нова модель робочого часу, яка забезпечує можливість гнучкого графіка для металургів.

У Німеччині та Швеції зміни стосуються робочого часу співробітників сфери охорони здоров'я. Для шведських медсестер, акушерів і санітарів передбачений гнучкий графік і можливість неповного робочого дня, а робочу зміну скоротили на дві години. У Німеччині Союз Об'єднаного Сервісу (ver.di) і Берлінська лікарня Charité прийшли до висновку, що робочий графік медперсоналу повинен формуватися виходячи з фізичного стану докторів і медсестер.

 

 

 

  • Раніше швейцарські психологи дійшли висновку, що двоє з трьох особистісних якостей "темної тріади" - нарцисизм і макіавеллізм - сприяють кар'єрному зростанню та професійному успіху.

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати