У "Паспортному сервісі" пояснили, де і як отримати ID-картку. PR

Багато українців прагнуть отримати сучасні біометричні документи, проте не можуть зрозуміти, у чому різниця між біометричним закордонним паспортом та внутрішнім – у вигляді ID-картки

Про це передає Еспресо.TV.

І паспорт громадянина України для виїзду за кордон, і внутрішній паспорт нового зразка у формі ID-картки – це біометричні документи. В них вмонтовано чіп з від цифрованими даними особи. Проте призначення паспортів вельми різняться.

"Біометричний закордонний паспорт це документ, що посвідчує особу людини за кордоном. Такий паспорт виготовляється у формі книжечки, має 34 сторінки. На ці сторінки вносяться дані про перетин кордону, тобто штампи. В палітурці цієї книжечки вшитий чіп , на який вносяться ваші дані: відцифроване зображення обличчя, відбитки пальців та відсканований підпис особи", - сказала начальник четвертого відділу обслуговування громадян "Паспортний Сервіс" Анастасія Кузмицька.

За її словами, ID-паспорт - це внутрішній паспорт громадянина України, який виготовляється в формі картки і посвідчує особу на території України.

Такий паспорт відрізняється від паспорта старого зразка тим, що в нього вбудований електронний чіп. В цей чіп вносяться дані особи :ПІП, стать, дата народження, місце народження, та інше. Також вносяться відцифровані відбитки пальців і фотозображення особи.

Біометричний закордонний паспорт можна оформити у будь-якому підрозділі міграційної служби або у Паспортному сервісі незалежно від місця реєстрації.

Якщо людина хоче оформити паспорт у формі ID-картки, то необхідно звернутися до підрозділу міграційної служби безпосередньо за місцем реєстрації А ще – до "Паспортного сервісу", але за умови, якщо Ваше зареєстроване місце проживання співпадає із адміністративним районом розміщення Центру обслуговування громадян державного підприємства Документ. Цікаво, що закордонний біометричний паспорт, на відміну від внутрішнього, можна оформити на немовля, тільки-но воно з’явиться на світ.

"ID-картка з 14 років до 18 років виготовляється терміном на 4 роки. І після 18 років – терміном на 10 років. Паспорт закордонний виготовляється до 16 років особі на 4 роки і з 16 – на 10 років, а саме на чіп вносяться ваші біометричні данні, тобто відбитки пальців і таким паспортом ніхто не зможе скористуватися окрім його власника. Такі паспорти фактично не можливо підробити, тому що в них дуже високий рівень захисту", - скзаала Кузьмицька.

Паспорт громадянина України нового зразка є більш зручним у використанні. Тому що він зроблений із пластику і є більш довговічним і не так швидко псується

Обидва біометричні паспорти мають доволі суттєві переваги перед старими документами. Одночасне оформлення паспорта для виїзду за кордон та карти неможливе. Видача паспортів відбувається виключно за присутності людини, що їх оформлювала.