live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Телескоп Hubble знайшов воду на 3 планетах

Астрономи з NASA та ESA за допомогою телескопу Hubble виявили можливі ознаки води на трьох планетах в системі карликової зірки TRAPPIST-1, що робить їх потенційно придатними для життя

Про це пише Science Daily.

В лютому 2017 року астрономи оголосили про відкриття семи планет розміром із Землю, які обертаються навколо ультрахолодної карликової зірки TRAPPIST-1, яка знаходиться на відстані 40 світлових років від нашої планети.

Згодом міжнародна команда вчених, яку очолив швейцарський астрономом Вінсент Бур'є з обсерваторії університету Женеви, використала космічний спектограф на телескопі Hubble, щоб вивчити кількість ультрафіолетового випромінювання, яке отримують окремі планети системи.

"Ультрафіолетове випромінювання є важливим фактором в еволюції атмосфери. Як і в нашій власній атмосфері, ультрафіолетове зоряне світло здатне розділяти молекули водяної пари на водень і кисень", - розповів вчений.

Оскільки сильне ультрафіолетове випромінювання нагріває верхні шари атмосфери, це дозволяє продуктам водню і кисню, залишати атмосферу.

Саме ці процеси здатний виявити телескоп Hubble, оскільки це свідчить про наявність на планеті водяної пари, себто води.

Таким чином, досить сильне ультрафіолетове випромінювання було зафіксоване на зірці TRAPPIST-1, що дозволяє зробити висновок, що планети її системи могли свого часу втратити гігантську кількість води. За останні 8 мільярдів років вони могли втратити обсяг води, який в 20 разів перевищує всі земні океани.

Однак зовнішні планети системи, яким дали назви E, F і G, повинні були втратити набагато менше води, зберігши частину на своїй поверхні.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати