"Укроборонпром" показав військові розробки за 3 роки

За останні три роки український оборонний сектор створив десятки нових зразків зброї, які вже поставляються до лав Збройних сил

Про це повідомив прес-центр "Укроборонпрому".

"За останні три роки ДК "Укроборонпром" створив десятки новітніх зразків озброєння, які є гідною відповіддю України на виклики гібридної війни", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, транспортний літак Ан-132D став повністю незалежним від авіабудівної галузі Росії, а безпілотний міні-БТР "Фантом" став демонстрацією можливостей розробок українського оборонного комплексу.

За ці 3 роки були розроблені бойові модулі для бронетехніки, ракети, артилерійські системи, в тому числі, залпового вогню, безпілотники та радіолокаційні системи. 

"Однією з найбільш інноваційних розробок "Укроборонпрому" за останні три роки є безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб "Фантом", який покликаний стати високотехнологічною відповіддю на виклики сучасної війни", - зазначає прес-центр "Укроборонпрому".

Наразі оновлена версія "Фантому" вже готується до проходження державних випробувань з автоматичним кулеметом великого калібру та інтегрованим високоточним ракетним озброєнням.     

Ан-132

У прес-центрі наголошують, що своїм існуванням Ан-132D доводить, що Україна та її авіабудівна галузь самодостатні та можуть реалізовувати навіть у такі стислі терміни надскладні проекти.

Ан-132 призначений для польотів на близько- та середньомагістральних маршрутах, буде виконувати широкий спектр задач з перевезення вантажів. Літак матиме крейсерську швидкість до 500 км/год та максимальну висоту крейсерського польоту до 9000 м з максимальним корисним навантаженням до 9,2 т.

БМП-1УМД

Під час створення цієї машини були проведені роботи по впровадженню комплексу заходів з підвищення вогневої потужності, вдосконалення системи керування вогнем, поліпшення ергономічних та функціональних характеристик машини. Окрему увагу українські зброярі приділили реалізації комплексу засобів маскування у видимому та інфрачервоному діапазонах.

На БМП-1УМД можуть бути встановлені різні бойові модулі, у 2016 році у присутності представників Міноборони пройшли порівняльні випробування "Шквал" та "Стілет".

Бойовий модуль “Шквал” оснащений 30-мм гарматою ЗТМ-1, автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також керованим ракетним озброєнням, яке призначене для знищення бронетехніки противника на відстані до 5 км.

Ще однією особливістю БМП-1УМД став новий німецький двигун машини Deutz TCD2013 L64V.

Т-72АМТ

 

Фахівці "Київського бронетанкового заводу" встановили на Т-72АМТ динамічний захист нового покоління – "Ніж", який вже використовується на танках "Булат" та "Оплот". Цей динамічний захист знижує ефективність ворожих кумулятивних та бронебійних оперених підкаліберних снарядів, які є головними засобами знищення танків. Окрім того, він також ефективний проти боєприпасів, які діють за принципом "ударного ядра".

Безпілотники

"Антонов" активно розробляє безпілотний авіаційний комплекс, який отримав назву "Горлиця".

Окрім багатофункціональної розвідувальної апаратури, "Горлиця" має можливості оснащення високоточними засобами ураження. При цьому практична відстань польоту ударного безпілотника становитиме більше 1000 км. 

Бойові модулі

 

Новий бойовий модуль "Тайпан" призначений для озброєння легких бронемашин, та важить лише 350 кг. При цьому він оснащений скорострільною двоствольною гарматою калібру 23 мм, ефективна дальність стрільби якої сягає 1,8 км.

Ракети та артилерія

Вперше, у 2017 році, був продемонстрований переносний реактивний гранатомет, який отримав назву РК-4 “Інгул”, виробництва ДП "ДККБ "Луч", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

Нова зброя призначена для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки (пускові установки, РЛС, літаки на стоянці, авто та інше.), споруд польового типу (ДОТ, ДЗОТ), а також живої сили, яка знаходиться на відкритому просторі, в укриттях, споруд з каменю, цегли або бетону.

Зазначається, що загалом  з липня 2014 по липень 2017 року, українську армію посилили 5281 одиниця нової та модернізованої техніки, 7164 одиниці відремонтованої та відновленої техніки і зброї.