live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені пояснили, чому неможливе життя на планетах, які схожі на Землю

Вчені з Гарвардського університету в США з'ясували, що зірки класу червоний карлик виробляють недостатню кількість ультрафіолетового випромінювання

За рахунок цього на планетах червоних карликів, яких досить багато навколо Сонця і які схожі на Землю, не може виникнути життя, говориться в статті Science Alert.

Нещодавні дослідження показали, що ультрафіолетове випромінювання може бути необхідним для утворення рибонуклеїнової кислоти, яка необхідна для всіх форм відомого нам життя.

Вчені на чолі з Сакрітом Раньяном зосередилися на зірках типу червоний карлик, щоб визначити, чи виробляє цей клас зірок достатньо УФ-випромінювання, щоб дати поштовх біологічним процесам.

"Наше дослідження показує, що правильна кількість ультрафіолетового світла може бути однією з ключових точок, які свідчать про виникнення життя", - зазначає Раньян.

Команда вчених створила радіаційні моделі випромінювання червоних карликових зірок. Після серії експериментів дослідники прийшли до висновку, що ультрафіолетове випромінювання від червоних карликів в 100-1000 разів менше, ніж було на Землі до появи перших клітин. Тому життя на екзопланетах, що обертаються навколо червоних карликів, швидше за все, не могло з'явитися.

Однак, вчені з Гарвардського університету окремо відзначають, що, можливо, мала кількість ультрафіолету все ж може вплинути на формування білкових молекул. В цьому випадку еволюція повинна йти шляхом, який відрізняється від земного.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати