
Угорщина просить Порошенка не підписувати новий закон про освіту
Угорська сторона звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням не підписувати закон "Про освіту", прийнятий 5 вересня Верховною Радою
Про це на своїй сторінці в Facebook написав посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.
"Угорська сторона пропонує президенту України не підписувати закон в цій формі, а повернути на доопрацювання Верховній Раді України", - закликав Кешкень.
Читайте також: Реформа освіти: Що реально зміниться для дітей, батьків та вчителів
За його словами, документ нібито ігнорує базові права українських угорців на користування рідною мовою, включно з навчанням.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
"Головною проблемою є те, що дотепер національні меншини України мали можливість на навчання рідною мовою від дитячого садку до університету, а у майбутньому можливість для цього буде тільки у дитячих садках та у перших чотирьох класах початкової школи", - зазначає Кешкень.
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
- Угорщина висловила рішучий протест проти нового закону "Про освіту", прийнятого Верховною Радою України, назвавши його "ударом у спину".
- Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав у міністерство посла України в Угорщині Любов Непоп через нещодавно схвалений закон про освіту.
- Влада Угорщини звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.
- 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту.



- Актуальне
- Важливе











