live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Французьку Russia Today очолить журналістка, якій Макрон дорікнув "органом пропаганди"

Французький журнал Les Inrockuptibles в номері від 20 вересня нагадав читачам про запуск французької версії пропагандистського телеканалу Russia Today і записав розмову з його керівником Ксенією Федоровою

Про це повідомляє RFI.

Журнал вийшов з портретом російського президента Володимира Путіна з підписом "Путін спостерігає за вами". Повідомляється, що запуск французької версії RT відбудеться у грудні. З цього приводу журнал поговорив з головним редактором нового каналу.

Автор Les Inrocks Амелі Кентель на початку свого досьє коротко переповідає останні скандали на Заході, в яких були замішані видання холдингу RT: чутки про втручання в президентські вибори в США, конфлікт глави RT Маргарити Сімоньян з правозахисною організацією "Репортери без кордонів", звинувачення в наклепі під час передвиборної кампанії Макрона.

Кульмінацією відносин Макрона і RT стала зустріч нового президента Франції з Путіним, під час якої журналістка RT Ксенія Федорова дорікнула Макрону в тому, що під час президентської кампанії французьким бюро холдингу "Росія сьогодні" відмовили в акредитації в його передвиборному штабі. На що Макрон, як уточнює Амелі Кенталь відповів, що це не ЗМІ, а "орган пропаганди".

Телеканал RT запускає якраз та сама Ксенія Федорова, яка задавала питання Макрону в Версалі. У Франції для Les Inrock вона вперше дала розгорнуте інтерв'ю. 

Повідомляється, що Ксенії Федорової 36 років, на Russia Today вона працює з моменту заснування телеканалу в 2005 році, тобто фактично все своє професійне життя. 

До Франції Федорова переїхала менше року назад, а до цього очолювала відео агентство холдингу "Росія сьогодні" Ruptly в Берліні. Автор досьє натякає, що Федорова не говорить по-французьки - під час інтерв'ю практично єдиним словом, яке вона сказала на цій мові було "liberté".

Телеканал має на меті RT у Франції "надавати французькій аудиторії достовірну інформацію швидко, і не однобічно, а показувати іншу частину історії. (...) Надавати іншу перспективу, але не те, що в ЗМІ називають "російської точкою зору" - це абсолютна брехня".

RT France, як і RT в інших країнах, буде, в першу чергу, інформаційним каналом, проте Федорова розповіла, що планується спеціальна програма для молоді, "враховуючи, що RT дуже популярний в соціальних мережах".

RT планує робити ставку на репортажі, щоб занурити глядача в тему, при цьому репортажі будуть виходити "сирими", практично без монтажу. Тому що монтаж часто ховає щось від публіки, часто навмисно.

Розпочати мовлення планувалося ще до президентських виборів у Франції, але ці плани порушила криза. RT France отримав ліцензію терміном на дев'ять років.

новини партнерів

23 березня, 2018 п'ятниця

22 березня, 2018 четвер

22 березня, 2018 четвер

21 березня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати