live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні вдвічі збільшать мережу кардіологічних центрів, - ЗМІ

Міністерство охорони здоров'я підготувало два накази, якими вводяться нові правила функціонування системи надання кардіологічної допомоги і роботи бригад швидкої допомоги

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, виступаючи на XVIII Національному конгресі кардіологів, повідомляє Цензор.НЕТ.

За його словами, йдеться про створення мережі надання допомоги пацієнтам. Окрім уже діючих 22 кардіологічних (реперфузіонних) центрів у 18 областях, планують відкрити ще 13. Таким чином у країні буде створено мережу, яка охопить усю країну і дозволить своєчасно доставляти пацієнтів у центр в автомобілі екстреної медичної допомоги протягом двох годин.

Інший наказ стосується безпосередньо надання екстреної допомоги й подальшого ушпиталення пацієнта.

"Він каже, з одного боку, що робити бригаді швидкої допомоги, а з іншого боку, захищає цю бригаду. Тепер швидка може приїхати, зняти кардіограму, упевнитися в діагнозі, зв'язатися з центром, який надає спеціалізовану допомогу, й транспортувати пацієнта не в найближчу районну лікарню, де є хороші лікарі, але в них немає нічого для надання допомоги, а в той центр, де пацієнта врятують", - пояснює Лінчевський.

За його словами, необхідний кардіоцентр може навіть бути не в тому районі, де живе пацієнт: "Ми закликаємо не дивитися на паспорт пацієнта, а дивитися на його кардіограму".

Дуже важливу роль у цьому плані, на думку заступника міністра, грає налагодження мережі логістики пацієнта, від моменту "заболіло в грудях" до встановлення стента.

новини партнерів

24 березня, 2018 субота

23 березня, 2018 п'ятниця

23 березня, 2018 п'ятниця

22 березня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати