У депресії немає обличчя. Люди у соцмережах діляться світлинами своїх близьких перед самогубством

У соціальних мережах йде флешмоб #faceofdepression, покликаний привернути увагу соціуму до депресії, як реального захворювання та складності її виявлення

Під тегом #faceofdepression люди розповідають про боротьбу з депресією і діляться фотографіями, зробленими ними самими або їх близькими за деякий час до самогубства - або його спроби. Ініціатором акції стала вдова лідера Linkin Park Талінда Бенінгтон; її мета - змінити ставлення до депресії - щоб людям не доводилося її приховувати і їм було б легше просити про допомогу.

16 вересня Талінда Бенінгтон, вдова наклавшого на себе руки соліста Linkin Park Честера Бенінгтон, опублікувала в твіттері відео, зняте за 36 годин до смерті її чоловіка. "Це мій найособистыший твіт за все життя, - написала Бенінгтон. - Я показую це, щоб ви знали, що у депресії немає типового виразу обличчя або поведінки ". На відео Честер Бенінгтон з сином їдять на спір мармеладні драже з огидним смаком, відпльовувався і сміються. "Він так любив нас, і ми любили його", - додала вдова музиканта.

Слідом за цим користувачі різних соцмереж - Твіттера, так і Фейсбук і Інстаграма, - почали викладати особисті історії з хештегом #faceofdepression. На більшості з них - усміхнені люди, за висловом їх осіб неможливо здогадатися, що людина страждає депресією і незабаром зробить спробу самогубства. Автори постів закликають не судити людей по зовнішності, а також не знецінювати їх страждання. "Якщо ти не виглядаєш хворим, це ще не означає, що ти не хворий", - написала одна з учасниць флешмобу.

Учасники акції розповідають, як їм доводилося приховувати свої переживання і посміхатися, щоб ніхто не здогадався про їхню хворобу, - а також закликають ставитися до депресії всерйоз і не ставитися до неї, як до примхи. "Депресія примушує тебе думати, що ти не заслуговуєш права жити. Найсумніше - багато хто думає так само. Це хвороба, яка забрала життя дуже багатьох. Хвороба, в яку багато хто досі відмовляється вірити. Хвороба, яку люди вважають за краще не помічати", - пояснила студентка факультету психології в Університеті Вісконсіна Майні Вю. Британка Міллі Сміт, ведуча блогу про бодіпозітів і психічне здоров'я, поділилася своїм фото за сім годин до спроби суїциду і розповіла, що при її діагнозі "розлад особистості" думки про самогубство можуть виникнути в будь-який момент, навіть якщо за годину до цього вона була задоволена життям. Учасники акції також діляться фотографіями своїх близьких, які наклали на себе руки.

На фото барабанщик Джей Тітус. "Ніколи не скажеш, що у час, коли було зроблено цей знімок, я щогодини думав про самогубство. Мені просто хотілося спокою і зникнути. Я обожнюю своїх дітей, але для хвороби все це не має значення".

На фото блогер і плюс-сайз-косплеєр Алісія. У неї діагноз "великий депресивний розлад", два роки тому вона намагалася накласти на себе руки. "Ви напевно думали, що така гучна, велика і весела дівчина, як я, ніколи ні про що не переживає і всім в собі задоволена? Ви помилялися".

 

На фото автор аматорського фентезі А. Л. Холертон. "Чотири різні роки, чотири однакові посмішки. Це все моє обличчя депресії: посмішка для друзів, для рідних і колег".

На фото Саманта Уорд з дочкою. "Ні, депресія - це не просто" коли сумно ". Депресія це не те, на що ти можеш просто "забити". Депресія - це не привід для жартів".
 

На фото Даррен Розентретер. "У мене біполярні розлади, і я можу одночасно бути дуже енергійним і в той же час страшно пригніченим. У мене немає знайомих з біполярним розладом, так що я навіть не знаю, чи нормально це".