live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У карпатських селах діти ходять до школи по 12 км, - голова райради

У гірських районах Івано-Франківської області діти змушені ходити до школи по 12 км через брак освітніх закладів

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

"Є гірські важкодоступні місця. Якщо ми заберемо школу з села, не буде й села. Якщо діти ходять із села по 10-12 км до школи, буде стояти питання 15-20 км. Це вже нереально. А транспортом не повезеш, тому що відсутні дороги. Треба створити умови, щоб школи функціонували і діти отримували гідну освіту", - сказав Шкіндюк.

Чиновник наголосив, що до деяких сіл взагалі не ходить громадський транспорт.

"Є села, де взагалі немає навіть автобусного сполучення, громадського транспорту. І там проживають по 500-800 людей. І вони так само мають право на послуги, інфраструктуру, навчання, відпочинок. Зараз підготовано законопроект, де запроваджено термін "високогірний", передбачено збільшення фінансування та створення належних умов для проживання гірського населення", - зазначив голова райради.

Крім того, Шкіндюк розповів про освітні проблеми в регіоні, пов'язані з браком коштів на зарплати працівників.

Проблема по освіті полягає в тому, що з цього року фінансування, зокрема, зарплат вчителів, фінансують із державного бюджету, а техпрацівники, управління та утримання шкіл перейшли на місцевий бюджет. Зараз у гірських районах майже в кожному районі не вистачає коштів на зарплати техпрацівникам, а тим більше для того, щоб завезти дрова, щоб транспорт підвозив дітей. Ми зараз звертаємося з цією проблемою до Кабміну, Верховної Ради та президента", - сказав Шкіндюк.

Чиновник, додав, що станом на зараз під час перегляду держбюджету було знайдено можливість виділити додаткову субвенцію на виплату зарплат, і наголосив, що проводити адмінреформу в регіоні необхідно з урахуванням особливостей районів.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати