live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Останню картину да Вінчі продадуть на аукціоні

Картина Леонардо да Вінчі "Рятівник світу", яка є останньою роботою художника, наразі знаходиться в приватному володінні і буде продана на аукціоні зі стартовою ставкою в $100 млн

Про це повідомляє The Telegraph.

"Сальватор Мунді" (Salvator Mundi) або "Спаситель світу" (Saviour of the World) був написаний італійським художником в 1500 році, в той же період, коли він створив "Мону Лізу". Це одна з 15 відомих картин да Вінчі, які були в Королівській колекції короля Карла І (1600-1649).

Картина зникла з поля зору до 1900 року, коли її придбав сер Чарльз Робінсон. "Спаситель світу" був спотворений пізнішими записами і виправленнями.

В епоху Контрреформації до обличчя "спасителя" прималювали традиційні вуса та борідку. У такому вигляді атрибутувати картину було важко. Після цього в 1958 році картина була продана на аукціоні Sotheby's  £45.

null

У 2004 році на неназваному аукціоні ця робота була придбана Робертом Саймоном, фахівцем з робіт старих майстрів, і групою арт-дилерів. Потім твір було відправлено на реставрацію, в ході якої його вдалося відчистити від зайвих поправок.

Читайте також: 6 найуспішніших українських художників, яких варто знати

Після цього "спаситель" проходив експертизу в декількох музеях Європи та США, і врешті в Лондоні картину визнали творінням Леонардо.

Аукціон Christie's оголосив, що торги відбудуться 15 листопада 2017 року, а початкова ціна лота - $100 млн. Лоік Гузер, голова аукціону в Нью-Йорку, сказав: "Це картина найвидатнішої постаті в світі в галузі мистецтва. Незважаючи на те, що вона була створена приблизно 500 років тому, робота Леонардо залишається такою ж впливовою, як і в 15-16 столітті ".

Картиною зараз володіє російський мільярдер Дмитро Риболовлєв, який купив її в 2013 році за $79 млн.

  • Раніше повідомлялося, що у Франції знайшли ймовірний ескіз оголеної Мони Лізи да Вінчі. Експерти зробили висновок, що зроблений вугіллям портрет, відомий під назвою "Мона Ванна" може бути творінням легендарного художника.
Все по темі

новини партнерів

18 серпня, 2018 субота

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати