//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд Іраку видав ордери на арешт організаторів референдуму у Курдистані


фото: Al Jazeera
Багдадський суд видав ордер на арешт голови та двох членів виборчої комісії, яка організувала проведення референдуму про незалежність Іракського Курдистану

Про це повідомляє телеканал Al Arabia, розташований у Дубаї.

Згідно з рішенням суду, референдум було організовано всупереч рішенню Верховного суду Іраку, який визнав референдум "антиконституційним" та заборонив його проведення.

  • 25 вересня на референдумі про незалежність Іракського Курдистану 92% учасників проголосували за проголошення власної держави.
  • Після цього Туреччина почала стягувати війська на свій південно-східний кордон.
  • Іракський парламент також вимагає введення військ у спірні райони на півночі країни, які перебувають під контролем курдів.
  • 26 вересня федеральний уряд Іраку відвів керівництву іракського Курдистану три доби на передачу під управління Багдада всіх прикордонних пунктів та аеропортів.
  • 8 жовтня спікер парламенту Іраку Салім Джабурі вирушив до Курдської автономної області, щоб зустрітися з лідером іракських курдів Масудом Барзані.
  • Першою та поки що єдиною з країн світу, яка підтримала державну незалежність курдів, став Ізраїль, тоді як Туреччина та Іран домовилися спільно протидіяти новому державному утворенню, в якому вже планують проведення перших президентських та парламентських виборів.
  • 30-мільйонний курдський народ мешкає у північній частині межиріччя Тигру та Єфрату, а також на прилеглих територіях. Вони переважно дотримуються соціалістичних та соціал-демократичних політичних поглядів, не приймаючи при цьому віровчень ісламського фундаменталізму.

новини партнерів

‡агрузка...

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати