live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд Іраку видав ордери на арешт організаторів референдуму у Курдистані


фото: Al Jazeera
Багдадський суд видав ордер на арешт голови та двох членів виборчої комісії, яка організувала проведення референдуму про незалежність Іракського Курдистану

Про це повідомляє телеканал Al Arabia, розташований у Дубаї.

Згідно з рішенням суду, референдум було організовано всупереч рішенню Верховного суду Іраку, який визнав референдум "антиконституційним" та заборонив його проведення.

  • 25 вересня на референдумі про незалежність Іракського Курдистану 92% учасників проголосували за проголошення власної держави.
  • Після цього Туреччина почала стягувати війська на свій південно-східний кордон.
  • Іракський парламент також вимагає введення військ у спірні райони на півночі країни, які перебувають під контролем курдів.
  • 26 вересня федеральний уряд Іраку відвів керівництву іракського Курдистану три доби на передачу під управління Багдада всіх прикордонних пунктів та аеропортів.
  • 8 жовтня спікер парламенту Іраку Салім Джабурі вирушив до Курдської автономної області, щоб зустрітися з лідером іракських курдів Масудом Барзані.
  • Першою та поки що єдиною з країн світу, яка підтримала державну незалежність курдів, став Ізраїль, тоді як Туреччина та Іран домовилися спільно протидіяти новому державному утворенню, в якому вже планують проведення перших президентських та парламентських виборів.
  • 30-мільйонний курдський народ мешкає у північній частині межиріччя Тигру та Єфрату, а також на прилеглих територіях. Вони переважно дотримуються соціалістичних та соціал-демократичних політичних поглядів, не приймаючи при цьому віровчень ісламського фундаменталізму.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати