live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Компанія, яку підозрюють у корупційній схемі з Міноборони, намагалася продати бензин Нацполіції

Національна поліція України відмовила представникам ТОВ "Трейд Коммодіті" в укладанні сумнівних договорів по закупівлі нафтопродуктів

Про це у Facebook написав директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко.

"Навіть незважаючи на неодноразові спроби блокування закупівлі та оскарження результатів торгів, надто заманлива і наполеглива пропозиція була остаточно відхилена на початку цього тижня. Вдалося вчасно розгледіти її потенційно корупційний характер", - написав Шевченко.

Формально було відмовлено через істотну невідповідність тендерної документації чинному законодавству. Внаслідок принципової позиції МВС України і Нацполіції не допущено витрати 380 мільйонів гривень з бюджету.

Для забезпечення невідкладних потреб у службовій діяльності Національна поліція в установленому законодавством порядку проводила у вересні 2017 року закупівлю бензинів А-92, А-95 і дизельного палива.

За результатами аукціону в електронній системі Prozorro найнижчу ціну для всіх марок бензинів і дизельного палива запропонувало товариство з обмеженою відповідальністю «Трейд Коммодіті». Компанія не була раніше відомою і з 2016 року почала розростатися на паливному ринку і отримувати великі замовлення на постачання палива, зокрема від державних підрядників, уточнив Шевченко.

За його словами, цей учасник подав документи до процедури закупівлі за схемою, раніше апробованою і впровадженою у кількох державних замовників.

Суть її полягає в зниженні під час електронного аукціону ціни на бензини (дизпаливо) до рівня значно нижчого за ринкові ціни, що не можуть собі дозволити інші учасники тендеру на кшталт відомих постачальників ОККО чи WOG.

"Після укладання договору про закупівлю представники ТОВ дуже швидко (подекуди неодноразово) зверталися до замовника з вимогою про підвищення ціни на поставлені нафтопродукти. Така вимога була обумовлена тим, що діюча за договором ціна є нижче ринкової. При цьому згода державного органу на підняття вартості бензину (дизеля) та внесення змін до договору могла призвести до вкрай негативних наслідків", - написав Шевченко.

Усвідомлюючи всі ризики такої ситуації, а також те, що подані ТОВ документи у складі тендерної пропозиції істотно не відповідали вимогам документації згідно із законодавством, Нацполіція відхилила пропозицію ТОВ "Трейд Коммодіті" за всіма лотами та не допустила укладання з ним договорів на поставку нафтопродуктів.

"Протягом вересня – початку жовтня представники цієї фірми викручували руки Нацполіції: використовували всі можливі механізми до спонукання укладанню договорів, зокрема – шляхом блокування закупівлі, оскарження її результатів в Антимонопольному комітеті тощо. Не на тих напали", - резюмував керівник департаменту.

новини партнерів

18 серпня, 2018 субота

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати