live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У НКРЕКП думають зрівняти тарифи на газ для населення і бюджетних підприємств

У Мінрегіонрозвитку вважають, що НКРЕКП готова розробити механізм компенсації теплокомуненерго різниці в цінах на газ

Глава Наглядової Ради ПАТ "Київенерго" Іван Плачков заявив, що прогнозований збиток Київенерго складе 31 млн грн, і буде збільшуватися пропорційно зниженню температури навколишнього середовища. 

У Національній комісії з держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг розглядають можливість зрівняти тарифи на газ для населення і бюджетних підприємств. Про це під час круглого столу, присвяченого опалювальному сезону 2017-2018, заявила начальник управління економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Наталія Хоцянівська.

Нагадаємо: підприємства теплокомуненерго купують газ за ціною 7,9 тис. грн./тис. куб. м за формулою, прописаною у постанові Кабміну №187, останні правки в яку вносилися в березні цього року. У той же час вартість газу, закладена в тариф для бюджетних організацій, становить 4,9 тис. грн./тис. куб.м, а для всіх інших споживачів - 7,09 тис. грн.

Тобто, виникає розрив у ціні, який з кожним днем ​​множить збитки підприємств теплокомуненерго. "Ціна на газ з коефіцієнтом 1,6 передбачена постановою Кабміну №187. Інше питання, що національний регулятор (НКРЕКП- ред.) при формуванні тарифів не враховує вартість газу з коефіцієнтом 1,6 у тарифах для населення. Було проведено ряд переговорів співробітників Мінрегіону з паном Вовком (Дмитро Вовк, голова НКРЕКП - ред). Вовк заявив, що комісія розробила кілька нормативних документів, в яких враховуються витрати, понесені підприємствами в рамках тарифної різниці. Нас запевнили, що цю різницю бюджетного газу вони в будь-якому випадку врахують при наступному перегляді тарифів", - заявила Хоцянівська.

За її словами, під час переговорів розглядалася можливість рівняння вартості теплової енергії для населення та бюджетних підприємств. "Йшлося про те, щоб зняти цей коефіцієнт 1,6. А поки будемо сподіватися, що питання формування тарифів і пошук джерел для компенсації витрат підприємствам з коефіцієнтом 1,6 регулятор врахує", - заявила чиновник Мінрегіону.

При цьому в "Київенерго" кажуть, що через невирішену проблему з різницею тарифів на газ для населення і підприємств бюджетної сфери сильно ускладнено початок опалювального сезону.

На сьогоднішній день "Київенерго" розпочало підключення до централізованого опалення тільки соціальних об'єктів - лікарень, дитячих садків. Щодо інших бюджетних організацій рішення поки немає.

Адже на тлі загальної збитковості теплового блоку для підприємства різниця в тарифах на газ спровокує появу нових боргів, які будуть тільки накопичуватися. Механізм компенсації на сьогоднішній день не прописаний.

"Коли ми задаємо в НКРЕКП питання, як же бути з постановою Кабміну і хто компенсує підприємствам теплокомуненерго таку різницю в ціні, регулятор не дає чіткої відповіді, вважаючи, що "Нафтогаз" повинен відпускати "Київенерго" газ для опалення бюджетних установ по 4,9 тис. за куб. м, а держава - компенсувати різницю в тарифах. Але в бюджеті кошти на таку компенсацію не передбачені. Що це означає на практиці? Тільки одне - будуть рости борги", - пояснив глава Наглядової Ради ПАТ "Київенерго" Іван Плачков.

Особливо складна ситуація загрожує Києву, де зосереджено багато бюджетних організацій, у тому числі, і загальнодержавного значення (Верховна Рада, Кабмін і т.д.).

Через цю різницю прогнозований збиток Київенерго складе 31 млн грн, і буде збільшуватися пропорційно зниженню температури навколишнього середовища. До кінця цього року збитки можуть скласти 541 млн грн. При цьому джерело погашення цього боргу, тобто, компенсація за різницю в тарифі на газ, не передбачено ні в міському, ні в місцевих бюджетах", - заявляють в "Київенерго ". На підприємстві також звертають увагу на заборгованість споживачів перед підприємствами теплокомуненерго за поставки теплової енергії.

Так, за станом на 1 жовтня 2017 року борг столичних споживачів перед "Київенерго" за теплову енергію склав 2,6 млрд грн. З них борг населення становить 1,3 млрд., ЖЕО - 682 млн. грн., бюджетних підприємств - 43,8 млн грн.

Все по темі

новини партнерів

18 серпня, 2018 субота

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати