Як виглядає секретне сховище, в якому зберігаються ключі до біткоїнів

Британський журналіст Джун Ян Вон побував у секретному бункері в швейцарських горах, де компанія "Xapo" зберігає приватні криптографічні ключі, що забезпечують клієнтам доступ до біткоїнів

Про це пише Quartz.

"Це не звичайне сховище: мені сказали, що воно знаходиться в колишньому швейцарському військовому бункері,викопаному в гранітній скелі. Його точне місце розташування є секретним, а доступ туди обмежено суворими заходами безпеки, яким можуть позаздрити лиходії бондіани", - каже Джун Ян Он.

Харо заснував аргентинський підприємець Венсес Касарес виходець з аристократичної сім'ї, перший в Аргентині біткоін-ентузіаст і мультимільйонер.

Британському журналістові не сказали, який вміст сховища Xapo в грошовому еквіваленті, але натякнули, що мова йде про мільйони доларів.

Колишній бункер побудували в 1947 році, і раніше він слугував секретним штабом армії під час Холодної війни. Всередині збереглися старі карти і радіоелектроніка.

Для того, щоб потрапити в сховище, журналісту довелося сфотографуватися і здати відбитки пальців, а також пройти через пристрій, який він охрестив "людиновловлювачем" - це циліндр з куленепробивного скла, в якому він був замкнений з боку входу, поки оператор не відкрив двері зсередини .

Всередині він пройшов кілька сталевих дверей і стометровий коридор, вибитий в скелі. В кінці проходу йому показали дві червоні двері, які, за словами працівників сховища, можуть витримати ядерний вибух. Журналісту запропонували спробувати зрушити такі двері з місця, але він не зміг.

Сховище обрав Карлос Риенци, глава безпеки Xapo. Його завданням було захистити вміст бункера від нападів з боку "добре фінансованих терористичних груп або хакерів".

Серед приміщень сховища є так звана "холодна кімната", доступ до якої заборонений навіть операторам. Вона оточена сталевими плитами, що утворюють клітку Фарадея: це бар'єр, який захищає вміст від можливого електромагнітного впливу, здатного знищити дані, що сберігаються всередині. Апаратні засоби "холодної кімнати" ніколи не під'єднуються  до інтернету.

"Ми знаходимося під атакою 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Це не перегони, це шахова гра. Ви повинні думати про наступний рух супротивника. Ви ніколи не зможете розслабитися" – коментує Карлос Риенци, глава безпеки Xapo.