live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Росії відкрили кримінальну справу за образу почуттів атеїстів

У російському Краснодарі порушили кримінальну справу проти громадянина Максима Дроздова за образу почуттів атеїстів

Про це повідомив у Facebook адвокат Дроздова Олексій Аванесян.

"Згідно довідки про дослідження вірш Максим Дроздов містить висловлювання, в яких негативно оцінюється група осіб, об'єднаних за релігійною ознакою (особи, які не вірять у бога - атеїсти), смислове розуміння яких закликає одну групу осіб (віруючих у бога) до ворожих дій щодо іншої групи осіб (які не вірять у бога)", - написав адвокат.

Водночас "Радио Свобода" зазначає, що причиною порушення справи, зокрема, стали наступні рядки віршу: "Людей немає гірше за мерзенних атеїстів, ми все ж інквізицію повернемо!"

Читайте також. Послідовник Поклонської в Росії спалив кінотеатр. Історія про "скрєпи", які довели до теракта

Раніше в Росії вже мав місце схожий інцидент. Слідком Росії по Архангельській області та Ненецькому автономному округу в січні 2016 року порушив кримінальну справу проти 19-річного жителя міста Котласа за ч. 1 ст. 282 Кримінального кодексу РФ (дії, спрямовані на збудження в суспільстві ненависті та приниження гідності групи осіб за ознаками ставлення до релігії, зроблені привселюдно).

"У серпні 2014 року користувач мережі Інтернет з персонального комп'ютера розмістив на стіні спільноти "Вконтакте" коментар, у якому містяться принизливі характеристики та негативні емоційні оцінки ряду релігійних груп і соціальної групи "атеїсти", - повідомляє архів Слідкому.

новини партнерів

19 грудня, 2018 середа

19 грудня, 2018 середа

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати