Затриману у Києві журналістку з Казахстану на батьківщині переслідують за пости у Facebook, завтра у неї суд

Незалежну казахстанську журналістку Жанару Ахмет, яку 21 жовтня поліція затримала у Києві, режим Назарбаєва намагається притягти до відповідальності за дописи у соцмережах на захист лідерів опозиції

Про це заявив її адвокат Владислав Грищенко у коментарі Еспресо.TV.

"Її переслідують за політичну діяльність", - наголосив він.

За словами захисника, на початку 2017 року казахстанські правоохоронці почали щодо Ахмет кілька адміністративних проваджень на підставі дописів журналістки у Facebook, в яких вона закликала приходити на суди над лідерами опозиції. Відразу після цього Жанара перебралася до України, де вона ппроживає з березня.

Наразі журналістка перебуває у Вишгородському ІТТ, а завтра у неї відбудеться судове засідання у Києво-Святошинському районному суді Київської області. Як зазначив Грищенко, точний час початку засідання ще не відомо.

Адвокат пояснив, що завтра прокуратура вимагатиме для Ахмет або тимчасовий арешт до 40 діб, або нічого, тобто жодного запобіжного заходу.

При цьому сторона захисту проситиме суд не заарештовувату жінку, оскільки вона не має родичів в Україні й у випадку подальшого затримання її 9-річна дитина, яка нині перебуває у друзів, може залишитися без опіки.

Також захист проситиме суд взяти до уваги той факт, що Жанара попросила Україну про отримання політичного притулку, на підставі чого їй було видано відповідну посвідку - "Довідку про звернення за захистом в Україні".

"А людей, які просять у нас притулку, не можна затримувати", - додав адвокат.

Однак, Жанара досі не отримала в Україні політичного притулку, оскільки це є "тривалою процедурою".

Після цього має відбутися друге судове засідання, де у розпорядженні суду вже будуть документи від прокуратури Казахстану. Тоді суд вирішуватиме: застосовувати до Ахмет "екстрадиційний арешт або інший запобіжний захід".

Разом з тим, як заявив Грищенко, в Казахстані журналістку також підозрюють у вчиненні кримінально караних діянь, себто злочинів, але до тих пір, доки з Казахстану не надійдуть усі документи на Ахмет, важко точно говорити про те, вчинення яких правопорушень інкримінують їй у неї на батьківщині. Тому що за одними даними йдеться нібито про порушення ст. 177 Кримінального кодексу Казахстану (замах на президента), а за іншими - про шахрайство.