live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росія погрожує заморозити свою участь у ЄСПЛ


фото: Wikiwand
Росія розглядає можливість заморозити свою участь у Європейському суді з прав людини Ради Європи і скоротити внески в організацію

Про це пише російська проурядова газета "Известия" з посиланням на джерела в Держдумі. 

ЗМІ зазначає, що інформацію про це також підтвердили в комітеті з міжнародних справ. 

Зазначається, що сума, на яку планується знизити загальний обсяг виплат в Раду Європи, може становити $7-10 млн. Очікується, що остаточне рішення буде прийнято 27 жовтня, коли пройде перше читання бюджету Росії на 2018 рік.

"У Раді Європи склалася парадоксальна ситуація: ЄСПЛ може приймати рішення щодо Росії, а Москва, в свою чергу, впливати на роботу органу можливості не має. Якщо Росії не буде повернуто право висловлювати свою позицію під час виборів суддів ЄСПЛ, то вона припинить виплати і заморозить своє членство", - наголошує в коментарі ЗМІ джерело в Держдумі. 

Заступник голови комітету з міжнародних справ Володимир Джабаров вважає, що ставлення ЄСПЛ до Росії "дискримінаційне і порушує права суверенної держави". Він наголошує, що Москва не може вільно висловлювати свою позицію, а багато рішень ЄСПЛ - "політизовані й несправедливі".

"Якщо тенденційне ставлення до Росії збережеться, то ми заморозимо виплати і покинемо ЄСПЛ. І в цьому немає нічого страшного. Ми до середини 1990-х років не брали участі в роботі інститутів Ради Європи і жили цілком нормально", - переконаний Джабаров.

У російському ЗМІ наголошують, що йдеться про "призупинення" співпраці з ЄСПЛ, але на практиці це означатиме виключення Росії зі складу Ради Європи, оскільки виконання рішень Суду є ключовою умовою членства в РЄ.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати