live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Одеській міськраді розповіли подробиці угод, через які влаштувало обшуки НАБУ

З чинним керівництвом Одеси пов'язане лише одне з 2-х проваджень, порушених Антикорупційним бюро щодо одеської міськради та міського голови

Про це депутат Одеської міськради від "Самопомочі" Ганна Позднякова розповіла в ефірі Еспресо.TV.

За її словами, обшуки за місцем роботи міського голови Одеси Геннадія Труханова пов'язані не з ним, а з його попередником Олексієм Костусєвим.

Окрім того, під час сьогоднішніх обшуків нікого не було затримано.

Зокрема, як зазначала Поздянкова, йдеться про передачу комунального підприємства "Одеський міжнародний аеропорт" вартістю $100 млн одному з приватних підприємств.

"Угоду було укладено ще 2011 року. Чинне керівництво міста не пов'язано з цим ані юридично, ані фізичного. Тому якоїсь осбливої паніки у мерії не спостерігається", - заявила депутат.

Як заявила Позднякова, кінцевими бенефіціарами компанії, яка зараз керує аеропортом, є одеські підприємці Кауфан та Грановський.

"При цьому рівно рік тому, у жовтні 2016 року, Одеська міська рада прийняла рішення про вихід зі складу засновників цього підприємства та про повернення його до власності територіальної громади. Але процес цей виявився складним й на сьогодні міськрада судиться за аеропорт", - пояснила вона.

Разом з тим, де-юре місто ще не вийшло зі структури власності аеропорта, тому що підприємство "блокує такий вихід через суд".

"Але Одеська міська рада прийняла рішення про вихід, процедуру (виходу - ред.) було завершено", - додала Поздянкова.

Рішення про вихід приймалося через те, що не виплачувалися дивіденди.

"Співзасновники не виконували своїх інвестиційних зобов'язань", - зауважила депутат.

Водночас, вона не стала виключати, що з Трухановими може пов'язане провадження щодо зловживаннях на фінансуванні ремонту доріг, яким в Одесі зараз переважно займається компанія "Ростдорстрой", "засновники якої так чи інакше пов'язані з мером міста".

За її словами, ця фірма "впевнено виграє" більшість тендерів на ремонт та будівницвто одеських автошляхів.

  • Вранці 23 жовтня детективи Антикорупційного бюро влаштували обшуки у за місцем роботи Труханова, а також у його колишньої дружини.
  • Йдеться про 2 кримінальних провадження.
  • За інформацією від НАБУ, в межах одного провадження розслідується можливе привласнення коштів місцевого бюджету шляхом завищення вартості робіт із реконструкції автодоріг.
  • Друге провадження стосується передачі майна КП "Міжнародний аеропорт Одеса" до статутного капіталу ТОВ "Міжнародний аеропорт Одеса", внаслідок чого майно територіальної громади нібито незаконно вибуло з її володіння, чим завдано збитків на суму понад 100 млн грн.
  • Труханов спокійно сприйняв ці слідчі дії.
  • За інформацією деяких ЗМІ, він перебуває на спортивних змаганнях у Франції.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати