live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна втрачає 7 млрд грн на рік через хаос на лотерейному ринку, - нардеп

Україна може щороку заробляти до 7 млрд грн у разі створення прозорого механізму лотерей і ще майже стільки ж, якщо запровадить електронну акцизну марку

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив нардеп від "Самопомочі" голова парламентського комітету інформатизації та зв'язку Олександр Данченко.

"Якщо зробити лотерейний бізнес і беттінг прозорим і чесним, це 6-7 млрд грн на рік у бюджет. Потрібна політична воля створити прозору централізовану систему контролю лотерей. У всьому світі лотереї - не гральний бізнес, а основний засіб фінансування культури та спорту, тут дуже важливо, щоб усе було прозоро. У нас в Україні цей ринок повністю непрозорий і держава нічого не робить, щоб він став прозорим", - сказав нардеп.

За даними нардепа, за часів правління екс-президента Віктора Януковича об'єм надходжень від лотереї в Україні становив приблизно 1,8 млрд грн на рік, а зараз, за 9 місяців поточного року - 80 млн грн.

Данченко зазначив, що в Україні потрібно створити автоматизовану систему реєстрації ставок, дані про які одразу отримуватиме держава.

"Прозорий ринок - це коли Мінфін або податкова мають ІТ-систему, коли кожна транзакція, кожна ставка, яку зроблено будь-де на території країни, автоматично відбивається у центральній системі. Автоматично сплачуються податки, автоматично зрозуміло, хто у що грав. Держава отримує прибутки, всі отримують прозорість. На сьогодні цього немає", - пояснив нардеп.

Голова комітету інформатизації та зв'язку додав, що також потрібно запровадити електронну акцизну марку та контроль ввезення радіоапаратури.

"Та сама ситуація з електронною акцизною маркою. Запровадьте електронну акцизну марку - це додаткові 6-7 млрд грн на рік. Зараз до бюджету-2018 подали поправки, які закладають надходження від різних статей економіки. Прозорість лотерей, беттінг, електронна акцизна марка, контроль за ввезенням радіоапаратури за кодами ЕМАI - усе це додатково дає приблизно 13 млрд грн на рік", - підсумував Данченко.

Читайте також: Монополія на джекпот. Як в Україні створюють лотерейного монстра

  • Зазначимо, всього на українському ринку державних лотерей працює 3 компанії - УНЛ (Українська національна лотерея), "Патріот" і М.С.Л. (Молодьспортлото). З вересня 2015 М.С.Л. і «Патріот» потрапили до списку санкцій компаній в Україні.
  • Головний аргумент, який використовувало СБУ, щоб занести М.С.Л. в санкційний список - лист 7-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. У 2010 році М.С.Л. запропонувала Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером вказало «Альфа-банк».
  • Сам банк і тоді, і зараз не був в структурі власності компанії. Єдині фінансові відносини М.С.Л. і «Альфа-Банк» - звичайний кредит. Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ «М.С.Л.» є Evolot Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціаром - кіпріот Маркос Шіапаніс. 
  • Компанія УНЛ сьогодні залишилася монополістом на ринку. Тільки проти неї не ввели санкції, незважаючи на визнання нею співпраці з фірмами, які СБУ звинувачує в підтримці терористів.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати