live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На місцевих виборах голосували з ксерокопіями паспортів і "поручителями", - Комітет виборців

Комітет виборців України зафіксував під час виборів у територіальних громадах безпрецедентну кількість порушень процедури голосування та помилки у виборчій документації

Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, передає Еспресо.TV.

"Повний безлад у роботі виборчих комісій. За нашу практику за багато років спостережень ми вперше фіксуємо велику кількість фактів голосування виборця без посвідчення особи. Ми фіксували приклади, коли на дільниці приходили з ксерокопіями паспортів. Голосування з водійськими правами, заповнення бюлетенів олівцем замість ручки. На одній із дільниць комісія ухвалила, що може бути так званий "поручитель" - особа, яка підтвердить особу виборця без документу", - заявив Кошель.

За словами голови КВУ, на деяких дільницях у бюллетені не внесли певних кандидатів.

"Ми отримали перші оцінки від політичних партій, які заявили, що відсутність кандидатів у списку є технологією розправи з окремим партіями. Ми зафіксували, що порушення мали місце щодо кандидатів від чотирьох політсил - їхні прізвища були відсутні в бюлетенях. Але подібні порушення фіксували о 13:00, а один випадок узагалі о 17:00. Ні сам кандидат, ні його група підтримки, ні рідні, які приходили на дільницю, не помітили такої відсутності. Це є швидше низький рівень роботи дільничних виборчих комісій", - зазначив Кошель.

Голова КВУ додав, що в деяких випадках, коли порушення помічали в переддень голосування, комісії оперативно ухвалювали рішення та передруковували бюлетені, таким чином вирішуючи проблему.

новини партнерів

14 грудня, 2018 п'ятниця

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати