З бойовиками не слід вести перемовини про миротворців на Донбасі, - Волкер


фото: rbc.ua
Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявляє, що з терористами "ДНР/ЛНР" не треба узгоджувати розгортання миротворчої місії на Донбасі

Про це він повідомив в інтерв'ю телеканалу Hromadske.

"Гадаю, щодо цього питання все вирішено: Мінські угоди - між Росією, Україною та ОБСЄ. Ідея полягає в тому, аби відновити контроль України над цими територіями, провести там вибори. Тому так званим "республікам" тут не місце", - наголосив Волкер.

Разом з тим, для того щоб у зоні бойових дій на Донбасі з'явилися миротворці ООН, на його думку, насамперед потрібна політична воля.

"У Мінську є усі необхідні складові. Його просто не виконують. Це питання політичної волі, яке зумовлене відсутністю довіри. Ми сподіваємося створити цю політичну волю", - зазначив Волкер.

Читайте також"Росії не можна спускати все з рук". Що треба знати про представника США по Україні Курта Волкера

За його словами, наразі розробляється концепція місії.

"Ми працюємо над концепцією резолюції миротворчої місії ООН. Якщо її буде схвалено, то за неї проголосують і Росія, і Україна, бо обидві зараз є членами Радбезу. Тож це буде інша ситуація", - запевнив спецпредставник США.

Водночас він наголосив, що ще зарано говорити про те, які країни готові приєднатися до формування миротворчої місії, а також про чисельність миротворчого контингенту.

"Ми досі не дійшли згоди щодо конкретного мандату місії. Саме тут мусимо домовитися. Якщо це станеться, тоді вже почнемо говорити про учасників і про чисельність, тому що оцінити кількість і природу самої місії можна буде лише після того, як буде згода щодо її мандату", - додав Волкер.

  • Раніше Волкер заявляв, що Росія не може брати участі в миротворчій місії на Донбасі. 
  • Окрім того, за його словами, миротворці ООН зможуть з'явитися в окремих районах Донецької та Луганської області України лише після того, як Росія виведе звідти свої війська.

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати