Олігархи сховали в офшорах майже 8 трильйонів євро, - розслідування Paradise Papers

Нове масштабне журналістське розслідування виявило, що багатії планети заховали в офшорах майже 8 трильйонів євро

Про це повідомляє Sueddeutsche Zeitung, яка разом з іншими виданнями та Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) представила так звані "Райські документи"

"Супер-багатії "припаркували" в податкових оазах 7,9 трильйона євро. Понад 60.0 млрд євро щорічно переміщуються транснаціональними корпораціями за допомогою податкових схованок", - йдеться в документах розслідування.

Серед тих, хто ховав офшори, є 19 острівних держав: Аруби, Багам, Домініки, Вануату, Самоа, Тринідаду і Тобаго та інших.

Зазначених грошей, як підрахували економісти, вистачило б, щоб видати кожному жителю планети по 1 тисячі євро готівкою, відправити як мінімум на 4,5 року до школи дітей, які не мають доступу до освіти, годувати протягом 61 року всіх, хто сьогодні страждає від голоду.

Достовірність компромату на понад 120 політиків з 50 держав досить висока, адже інформаторів було не один-два, а 21. Більше 380 журналістів 96 видань 67 країн вивчили майже 13,5 млн конфіденційних документів двох фірм, що спеціалізуються на наданні послуг компаніям-одноденкам - юридичної фірми Appleby (Бермуди) і невеликої трастової компанії Asia City Trust зі штаб-квартирою в Сінгапурі.

У Німеччині сліди ведуть до близько тисячі осіб, серед яких мільярдери, аристократи, бізнесмени, спадкоємці, вкладники, засуджені шахраї, а також такі компанії, як Sixt (оренда автомобілів), Deutsche Post, Meininger Hotel Chain, Siemens, Allianz, Bayer і Deutsche Bank.

Є в цій компанії і екс-канцлер Герхард Шредер. Послугами офшорної компанії він користувався, будучи незалежним директором російсько-британської енергетичної компанії ТНК-ВР.

Довідка:

Офшор — це один з найвідоміших і найефективніших методів "планування" податків або їх "оптимізації" -  тобто ухилення від їх сплати.

Основою цього методу є законодавство багатьох країн (в основному острівних), які частково або повністю звільняють від оподаткування доходи компаній, отримані поза межами кордонів країни реєстрації. Часто однією з умов для того, щоб вважати компанію офшорною, є відсутність у неї господарської діяльності в межах (берегів) країни реєстрації.