live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В ЄС хочуть змінити закони, щоб зменшити загрозу від "Північного потоку-2"


фото: REUTERS
Єврокомісія підготувала пропозиції змін до Газової директиви ЄС, щоб поширити європейське законодавство на роботу газопроводу "Північний потік-2", який Росія планує збудувати до Німеччини дном Балтійського моря

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Так, Єврокомісія пропонує змінити визначення поняття "інтерконектор". У чинній директиві воно означає трубопроводи, які пов'язують газотранспортні системи держав-членів ЄС. Зміни визначають інтерконектор як "трубопровід, що перетинає або поєднує кордони між державами-членами чи між державами-членами та третіми країнами до кордону юрисдикції ЄС".

Внаслідок ухвалення таких змін Газова директива поширюватиметься на роботу трубопроводів до та з третіх країн, включно з наявними та майбутніми трубопроводами. Таким чином, Єврокомісія поширить свої повноваження і на "Північний потік-2" в разі запуску.

У Брюсселі цю пропозицію вважають такою, що може позбавити проект "Північний потік-2" економічного сенсу.

Долю пропозиції вирішуватимуть Європарламент і Рада ЄС. Єврокомісія планує запропонувати її вже в середу, 8 листопада.

Північний потік-2 - магістральний газопровід між Росією та Німеччиною, що проходить дном Балтійського моря. У проекті беруть участь Росія, Німеччина, Нідерланди та Франція. Проти його реалізації виступили країни-транзитери російського газу та країни Балтії.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати