live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко має внести до Ради проект щодо Антикорупційного суду якнайшвидше, - Transparency

Міжнародна громадська організація Transparency International вважає, що президент Петро Порошенко має якнайшвидше подати законопроект про створення Антикорупційного суду до Верховної Ради

Про це повідомляє прес-центр українського відділу Transparency International. 

У відомстві зауважили, що очільник держави має подати відповідний проект закону на розгляд парламенту якнайшвидше. Понад те, на думку представників організації, для цього не треба створювати окремої робочої групи, яка візьметься за обговорення окремих пунктів законопроекту. 

У Transparency вважають, що основою для президентського законопроекту повинні стати напрацювання групи експертів із врахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, що були представлені у її висновку 6 листопада. Це, зокрема:

  • виняткова юрисдикція щодо справ, які подаються з боку НАБУ і САП;
  • створення незалежної апеляційної палати;
  • кандидати на посади суддів повинні обиратися на відкритому конкурсі за участі міжнародних партнерів;
  • антикорупційні судді мають бути забезпечені винагородою високого розміру та достатнім рівнем безпеки.

Зазначимо, що про намір Порошенка створити додаткову робочу групу для напрацювання основних тез цього законопроекту нещодавно розповіла його представник у Раді Ірина Луценко.

  • 11 жовтня президент Петро Порошенко на засіданні ПАРЄ у Страсбурзі заявив, що у Верховній Раді є необхідна кількість депутатів для ухвалення законопроекту про створення Антикорупційного суду, та пообіцяв внести його як невідкладний.
  • 17 жовтня президент Петро Порошенко вже вніс до Верховної Ради законопроект про скасування депутатської недоторканності з 2020 року та заявив, що в бюджеті на 2018 рік уже передбачені видатки на Антикорупційний суд.
  • Венеціанська комісія висловила невдоволення законопроектом щодо створення Антикорупційного суду в Україні.
  • Венеціанська комісія відхилила два законопроекти Верховної Ради щодо Антикорупційного суду, президент Петро Порошенко закликав парламент напрацювати новий законопроект, враховуючи рекомендації комісії.
  • Напередодні Порошенко заявив, що Антикорупційний суд до кінця 2017 року з'явиться в Україні.

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати