7 фільмів, які навчать нас бути толерантними

Життя заради рівності, перше у світі повне перевтілення чоловіка у жінку та драматичне життя мусульманина під час трагедії 11 вересня у США

До Міжнародного дня толерантності Еспресо.TV зібрав сім фільмів, які навчать із повагою ставитися до людей із порушеннями у розвитку, представників ЛГБТ-спільноти та біженців.

Суфражистка (Suffragette), 2015

Історія розповідає про перших суфражисток. Жінки вимушені піти в підпілля, щоб протистояти жорстокій державі, яка відмовляє їм у праві голосувати.

Заради рівності героїні йдуть на радикальні дії та насилля. Вони готові віддати усе: роботу, дім, сім’ю та навіть власне життя.

Суфражизм – це жіночий рух за надання жінкам виборчого права, що зародився в Англії наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Завдяки англійським феміністкам цей термін увійшов в історію як визначення політичного напрямку в фемінізмі.

Форрест Гамп (Forrest Gump), 1994

Форрест Гамп - добрий, відкритий і нехитрий юнак, у якого розлади інтелекту. Він сидить на лавці в парку і розповідає історію свого життя кожному, хто до нього підсаджується. У них він стає і знаменитим футболістом, і героєм війни, і тенісистом, і одним з власників компанії Apple та мільярдером.

Та насправді він мріє лише про взаємність дівчинки з дитинства, у яку досі закоханий. Але дівчина виросла і мріє про велике і світле кохання. Не з ним.

Молитви за Боббі (Prayers for Bobby), 2008

Мати чотирьох дітей Мері Гріффіт - побожна християнка. Одного дня вона дізнається, що її син Боббі – гей. Жінка, вважаючи це гріхом, вирішує, що хлопчика потрібно рятувати і закликає його молитися ще більше та шукати розради в церкві. Інші ж члени сім’ї готові прийняти вибір хлопця.

Спочатку Боббі намагається догодити матері, та згодом він не витримує натиску. Фільм знятий на реальних подіях.

Прояви хоч трохи поваги (Vähän kunnioitusta), 2010

Драма фінських кінематографістів, в центрі якої - право людей із інвалідністю самостійно будувати своє життя. Сійрі, дівчина з уповільненим розвитком, мріє про той час, коли вона зможе бути незалежною, працювати і любити так само, як і інші.

Йдучи до мети, вона знаходить для себе робоче місце і не припиняє сподіватися, що скоро зустріне і свого майбутнього чоловіка.

Читайте також: 10 найкращих фільмів 2016 року, які варто подивитись

Діпан (Dheepan), 2015

Сівадхасан - бойовик "Тамільських тигрів", який через серйозне поранення змушений сховатися в таборі біженців. Він хоче покинути охоплену війною Шрі-Ланку і вирушити до Франції, щоб почати нове життя. Щоб отримати політичний притулок, Сівадхасан вирішується піти на обман.

Разом з двадцятишестирічною дівчиною і її маленькою племінницею, він отримує документи загиблих людей. З цього моменту їх об'єднує одне прізвище - Діпан. Абсолютно чужі один одному, вони повинні прикидатися однією сім'єю, щоб налагодити життя поза Шрі-Ланкою.

Їм вдається поступово прижитися в невеликому передмісті Парижа та згодом з'являється ще одна велика проблема. 

Мене звати Хан (My Name's Khan), 2010

Мсульманин з Індії, Різван Кхан, покидає рідну країну і переїжджає жити до рідного брата і невістки до Сан-Франциско. Чоловік, не дивлячись на свою хворобу, Синдром Аспергера, шалено закохується в Мандіру. Попри протести з боку сім'ї, пара одружується і відкриває свій невеликий бізнес.

Вони жили щасливо до певного моменту. 11 вересня в 2001 року, коли повалили вежі-близнюки, думка більшості людей про мусульман змінилася. Саме у цей день помирає син Мандіри. Жінка просить Кхана звернутися до президента США і сказати, що він не терорист. Тепер Різвану доведеться пройти багато випробувань, щоб повернути собі кохану. 

Дівчина з Данії (The Danish Girl), 2015

Події фільму відбуваються у 1920-х роках у Компенгаґені – столиці Данії. Чоловік Ейнар Веґенер на прохання своєї дружини-художниці позує їй для картин. Щоправда, у ролі жіночої моделі. Роботи його дружини стають популярними, тому вона продовжує малювати Ейнара у ролі жінки.

Йому ж така роль до вподоби, тому він наважується на важливий крок – жити під псевдонімом дівчини Лілі Ельбі. Робота "жінкою" приносить популярність і великі гонорари. Пізніше Ейнар стає першою людиною, яка пройшла хірургічну корекцію статі. 

Хочеш ще вражень? Підписуйся