live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Голос Америки", "Крим.Реаліі", та ще 7. В Росії хочуть присвоїти звання "іноземних агентів" деяким ЗМІ


фото: REUTERS
Міністерство юстиції Росії направило дев'яти ЗМІ повідомлення про те, що їм можуть надати статус іноземних агентів

Про це йдеться на сайті міністерства.

Мін'юст повідомив наступні ЗМІ: "Голос Америки", "Кавказ.Реаліі", "Крим.Реаліі", "Сібір.Реаліі", регіональний проект "IdeLРеаліі", телеканал "Дотепер", "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (РСЕ / РС) ", татаро-башкирська служба" Радіо Свобода "(Azatliq Radiosi) і проект  "Фактографія".

15 листопада Держдума прийняла в трьох читаннях законопроект про поправки в закон "Про ЗМІ". Документ має схвалити Рада Федерації, а потім президент, і тільки після цього він вступить в силу.

Згідно з нововведеннями, Мін'юст зможе оголошувати іноземними агентами ті ЗМІ, які перебувають за кордоном і фінансуються з зарубіжних джерел. Видання зобов'яжуть щоквартально звітувати про роботу, доходи та витрати. У таких ЗМІ необхідно маркувати матеріали позначкою про те, що автор - іноземний агент.

Читайте також: Російські боти допекли Facebook. Як мережа боротиметься з пропагандою

Законопроект з'явився як відповідь на те, що американський підрозділ телеканалу RT зареєстрували в США як іноземного агента. Спочатку в Раді Федерації просто пропонували зрівняти кількість американських ЗМІ в Росії з числом російських, які працюють у США, заборонивши зокрема "Голос Америки" та телеканал CNN.

Згодом там передумали, і повідомили, що американський телеканал CNN продовжить роботу на території Росії. Врешті в Держдумі вирішили не обмежуватись лише американськими ЗМІ, а спіймати "більше зайців" одразу, ввіши вище зазначений законопроект.

 

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати