live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

За "останню картину" да Вінчі виклали рекордну суму на аукціоні, колись її продали за $60

500-річну картину із зображенням Христа, яка, як вважають, була написана Леонардо да Вінчі, продали на аукціоні в Нью-Йорку за рекордні $450 млн

Про це повідомляє видання BBC.

За картину, відому як "Сальватор Мунді", або "Спаситель Світу", заплатили найбільшу ціну, яку коли-небудь пропонували на аукціоні за витвір мистецтва. 

При чому до цього, у 1958 році, цю картину продали на аукціоні в Лондоні за $60. Тоді вважалося, що творцем портрету Христа був послідовник да Вінчі. 

У полі зору картина знову з'явилася у 2005 році, тоді її й стали називати "загубленим витвором мистецтва Леонардо". Мистецтвознавці вважають, що це остання картина італійського художника. Леонардо да Вінчі помер в 1519 році і зараз у світі залишилося менше 20 його картин.

Читайте також: 6 найуспішніших українських художників, яких варто знати

  • У жовтні стало відомо, що картина "Спаситель світу" знаходиться в приватному володінні і буде продана на аукціоні зі стартовою ставкою в $100 млн. 
  • Раніше повідомлялося, що у Франції знайшли ймовірний ескіз оголеної Мони Лізи да Вінчі. Експерти зробили висновок, що виконаний вугіллям портрет, відомий під назвою "Мона Ванна", може бути творінням легендарного художника.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати