У Польщі кажуть, що не обиратимуть героїв України, однак про злочини УПА не забудуть

Про це він сказав в інтерв'ю виданню wPolityce.
"IPN не може визначати українському народу, яких героїв він повинен собі вибрати. Однак інститут не може мовчати про злочини проти поляків, здійснених на Волині та у східній Малопольщі", - заявив Шарек.
На думку Ярослава Шарека, Степан Бандера, який під час трагічних подій на Волині в 1943 році перебував у німецькому концентраційному таборі, теж несе відповідальність за ці події.
"Лідер завжди несе політичну відповідальність за роботу підлеглих. Я можу навести приклади політиків, які вели тоталітарні держави і не вбивали жодну людину", - заявив Шарек.
Читайте також: Польща з адвоката України перетворюється на прокурора. Як до цього дійшло
Разом з тим, Шарек вважає, що українців і поляків можуть об'єднувати інші герої, наприклад, Симон Петлюра чи генерал Марко Безручко, який захищав місто Замостя від більшовиків.
Крім того, об’єднувальними темами він вважає Голодомор в Україні, підпільну діяльність католицької церкви, служіння польських священиків серед українців, діяльність антикомуністичних активістів у 1970-х роках.
Шарек додав, що попри розбіжності шанси на діалог між Польщею і Україною існують. Наприклад, у сфері обміну архівними документами.
- Нагадаємо, на тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі.
- В МЗС України заявили, що в українській владі немає політиків з антипольськими настроями.
- Канцелярія президента Польщі повідомила адміністрації президента України про готовність прийняти українську делегацію Консультативного комітету президентів Польщі та України.
- Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що розглядає питання візиту в Україну, оскільки хоче відвідати могили поляків у Харкові, а також зрозуміти ситуацію на окупованому Донбасі.
- 17 листопада заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв провів у Кракові зустріч з керівником канцелярії президента Польщі Кшиштофом Щерським, на якій сторони домовилися зняти мораторій на ексгумацію масових поховань.
- Водночас 18 листопада польські прикордонники не впустили в країну відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету.
- Через інцидент з Шереметою посла Польщі у Києві Яна Пєкло викликали до українського МЗС.