live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В російській службі екології кажуть, що викид радіації на Уралі не становить загрози


фото: radiosvoboda
В Росії відзначили, що концентрація рутенію "в десятки тисяч разів нижче гранично допустимої" і не становить небезпеки для населення

Про це сказав керівник Росгідромету Максим Яковенко, передає російське інформагенство "ТАСС".

"В кінці вересня автоматична система моніторингу зафіксувала перевищення рутенію-106 в Росії, Польщі, Болгарії та на Україні. При цьому на території Росії його концентрація в десятки тисяч разів нижче гранично допустимої, ніякої небезпеки для здоров'я населення країни не становить", - сказав Яковенко .

За словами Яковенко, Росгідромет не займається пошуком джерела викидів.

"Навіщо шукати, якщо немає небезпеки? Нехай шукають ті, кому цікаво в своїх цілях", - сказав він, зазначивши, що обсяги концентрації викидів в Румунії були в 1,5 - два рази вище, ніж в Росії, а в Польщі і Україні були такими ж, як в Росії.

"Тому визначити, з якої країни пішов викид і що це таке було - такого завдання ми собі не ставили", - додав Яковенко. У Росатомі в свою чергу сказали, що жодних інцидентів на об'єктах атомної галузі Росії не відбувалося.

На початку жовтня німецьке федеральне відомство по захисту від радіації (BfS) повідомило про підвищений вміст в повітрі рутенію-106 в період з 29 вересня по 3 жовтня. 

Фахівці тоді виключили можливість аварії на будь-якій з російських атомних електростанцій, оскільки виміри показали підвищену концентрацію тільки одного елемента - рутенію-106.

Російське відділення екологічної організації Greenpeace закликало владу розслідувати можливі події, які могли призвести до потрапляння в атмосферу радіоактивного ізотопу рутеній-106 на Уралі.

У відомстві пояснили, що викид рутенія-106 стався у вересні цього року, а його найбільшу концентрацію виявили на південному Уралі поблизу комбінату "Маяк", що належить "Росатому".

Довідка:

Ізотоп рутенію-106 використовується переважно в медицині. Він випромінює бета-радіацію і має неглибоку проникність, тому його застосовують для лікування невеликих пухлин та очних меланом.

 

Все по темі

новини партнерів

19 жовтня, 2018 п'ятниця

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

17 жовтня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати