live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Народження смерті. В NASA показали, як з'являлися найпотужніші урагани 2017 року

На основі супутникових знімків в NASA створили комп'ютерну візуалізацію потужних ураганів, що сталися в 2017 році.

Про це йдеться на сайті NASA.

“2017 рік запам'ятався кількома рекордно потужними ураганами, наслідки яких деякі країни ще мають подолати. Глобальне потепління, забруднення атмосфери, підвищення рівня Світового океану та інші чинники позначаються на силі і напрямку руху тропічних циклонів", - зазначають вчені.

Науковці підкреслюють, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів можна, наприклад, за рухом частинок пилу і вологи, підхоплених повітряними потоками, а комп'ютерні технології допомагають наочно побачити результати спостережень.

NASA представило відео, створене на основі такого моделювання. На ньому відображений період із 31 липня до 1 листопада 2017 року - час, коли над Атлантикою вирували урагани.

Наприкінці серпня над північним узбережжям Південної Америки сформувався ураган "Гарві". Яскраво-синя маса, яка рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки - це частинки солі, які переносяться ураганом мірою збільшення його потужності.

Читайте також: Урагани знищують міста і вбивають сотні людей. Звідки вони беруться

Потім до початку вересня біля західного узбережжя Африки виник шторм "Ірма", але в цьому випадку сіль змішалася з аерозольними частинками пилу з пустелі Сахара.

До кінця вересня регіон атакували урагани "Марія" і "Хосе", а завершується відеоролик буревієм "Офелія". Його траєкторія виявилася вкрай незвичайною: пилові частинки з Сахари досягли Європи, створивши ефект "червоного неба".

Читайте також: Ураган розміром з Францію. Чим так небезпечна Ірма

Вчені зазначають, що дим від потужних лісових пожеж США безпосередньо на урагани цього сезону не вплинув, однак димова завіса все ж поширилася по всьому Атлантичному океану.

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати