live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кіберполіція попередила про нову атаку вірусу-шифрувальника Scarab

Кіберполіція зафіксувала масове поширення вірусу-шифрувальника, відомого як Scarab

Про це повідомляє департамент кіберполіції Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, вірус поширюється через електронну пошту, на яку приходить лист з прикріпленими файлами із зображеннями відсканованих документів (наприклад: Відскановано від Lexmark, Відскановано від HP, Відскановано від Canon, Відскановано від Epson).

Ці листи містять всередині архів 7Zip, із заархівованим Visual Basic скриптом. Після його спрацьовування на комп'ютер користувача завантажується і запускається EXE-файл - вірус Scarab ransomware.

Після успішного шифрування вірус створює і автоматично відкриває текстовий файл з вимогою викупу, а потім розміщує його на робочому столі.

Сума викупу в повідомленні не вказується. Однак зловмисники звертають увагу жертви на те, що сума викупу буде збільшуватися з часом, поки потерпілий не зв'яжеться з авторами Scarab електронною поштою або BitMessage.

Вірус шифрувальник, відомий як Scarab вперше був виявлений фахівцями з кібербезпеки в червні 2017 року.

24 листопада, було зафіксовано його розповсюдження за допомогою найбільшої спам-ботнет мережі Necurs.

Фахівці з кібербезпеки встановили, що з використанням Necurs було відправлено понад 12,5 млн електронних листів у яких містилися файли з новою версією Scarab ransomware. За добу в Департамент кіберполіції НПУ не надходило звернень і заяв із приводу ураження цим вірусом.

Для зменшення ризику зараження техніки вірусом, фахівці з кіберполіції рекомендують користувачам ретельно і уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції. Не варто відкривати такі додатки, навіть якщо вони надійшли з надійного джерела.

Також в поліції радять отримувати підтвердження передачі файлів від адресата іншими доступними каналами зв'язку (телефон, смс, месенджери).

Все по темі

новини партнерів

17 жовтня, 2018 середа

16 жовтня, 2018 вівторок

17 жовтня, 2018 середа

16 жовтня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати