live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росія через сотні тисяч акаунтів заохочує сепаратизм і втручається у вибори. Доповідь України в НАТО

Українська делегація представила на засіданні міжпарламентської ради Україна-НАТО доповідь "Російські підривні інформаційно-психологічні операції в соціальних медіа"

Про це повідомила у Facebook народний депутат від БПП Ірина Фріз.

Доповідь містить аналіз російського втручання на території країн НАТО, приклади впливу на виборчі кампанії, заохочення до сепаратизму, виходу з ЄС та НАТО, розповсюдження росіянами фейкових новин.

Читайте також: Російські боти допекли Facebook. Як мережа боротиметься з пропагандою

За даними авторів доповіді, Росія почала створювати мережі впливу в соціальних медіа ще у 2010-2013 роках - до анексії Криму та початку війни на Донбасі. З цього випливає, що інформаційні диверсії Росії в демократичних країнах не пов'язані з політикою Заходу щодо підтримки України, а кінцева мета росіян – руйнація НАТО та Євросоюзу.

"Масштаби російських інформаційних операцій вражають. Мова йде про функціонування сотень тисяч аккаунтів, що задіяні у зкоординованих операціях, як в Європі, так і у Північній Америці", - зазначила Фріз.

Читайте також: Російські тролі купили у Facebook рекламу, щоб розповісти американцям про погані США. Для чого їм це

У соцмережах у групах, що пропагають вихід із ЄС, адміністраторами є громадяни Росії. Таким чином, операції у соцмережах вже впливають на сучасних жителів країн ЄС і створюють умови для залучення їхніх громадян до масштабних акцій впливу.

новини партнерів

18 серпня, 2018 субота

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати