live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росія через сотні тисяч акаунтів заохочує сепаратизм і втручається у вибори. Доповідь України в НАТО

Українська делегація представила на засіданні міжпарламентської ради Україна-НАТО доповідь "Російські підривні інформаційно-психологічні операції в соціальних медіа"

Про це повідомила у Facebook народний депутат від БПП Ірина Фріз.

Доповідь містить аналіз російського втручання на території країн НАТО, приклади впливу на виборчі кампанії, заохочення до сепаратизму, виходу з ЄС та НАТО, розповсюдження росіянами фейкових новин.

Читайте також: Російські боти допекли Facebook. Як мережа боротиметься з пропагандою

За даними авторів доповіді, Росія почала створювати мережі впливу в соціальних медіа ще у 2010-2013 роках - до анексії Криму та початку війни на Донбасі. З цього випливає, що інформаційні диверсії Росії в демократичних країнах не пов'язані з політикою Заходу щодо підтримки України, а кінцева мета росіян – руйнація НАТО та Євросоюзу.

"Масштаби російських інформаційних операцій вражають. Мова йде про функціонування сотень тисяч аккаунтів, що задіяні у зкоординованих операціях, як в Європі, так і у Північній Америці", - зазначила Фріз.

Читайте також: Російські тролі купили у Facebook рекламу, щоб розповісти американцям про погані США. Для чого їм це

У соцмережах у групах, що пропагають вихід із ЄС, адміністраторами є громадяни Росії. Таким чином, операції у соцмережах вже впливають на сучасних жителів країн ЄС і створюють умови для залучення їхніх громадян до масштабних акцій впливу.

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати