live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як в Україні за рік збільшилися зарплата. Звіт Держстату

За останній рік рівень середньої та реальної зарплати в Україні значно збільшився

Про це йдеться у звіті Державної служби статистики щодо зарплат українців у жовтні 2017 року.

Минулого місяця середня номінальна зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій становила 7377 грн, що у 2,3 раза вище рівня "мінімалки". 

Таким чином середня зарплата зросла на 0,4% порівняно з вереснем та на 37,9% відносно жовтня минулого року. Тим часом індекс реальної зарплати у жовтні порівняно з вереснем становив 99,2%, а відносно жовтня 2016 – 119,9%.

Реальна зарплата в Україні за рік збільшився на 27%.

Найбільшу середню зарплату платять у столиці - 11 454 грн, а найнижчу - в Чернівецькій області, де вона становить 5 772 грн.

За рік зарплата найбільше зросла у жителів Тернопільської (+ 54%), Чернівецької (+ 51,4%) та Кіровоградської (+ 48,9%). 

Читайте також: Як в Україні зростуть соціальні виплати з 1 грудня

 

Номінальна заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів.

Індекс реальної заробітної плати розраховується шляхом ділення індексу нарахованої номінальної заробітної плати (без урахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору) на індекс споживчих цін.

  • За словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, в Україні заробітна плата жінок становить лише 80% зарплати чоловіків, торік цей відсоток становив 70% і менше. 

новини партнерів

16 жовтня, 2018 вівторок

16 жовтня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати