live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Радіація з центру Чумацького Шляху нищила усе ймовірне життя на планетах, - вчені

Астрономи римського університету дійшли висновку, що декілька мільярдів років тому Чумацький Шлях мав активне ядро небезпечного випромінювання

Випромінювання, що випускається галактикою, могло вбити усе багатоклітинне життя, що існувало на відстані в декілька десятків тисяч світлових років від центру, повідомляє arXiv.org.

Стрілець А - радіоджерело, розташоване в центрі Чумацького Шляху, імовірно складається з надмасивної чорної діри, фрагментів найновішої зірки і іонізованих газопилових хмар. На думку учених, Стрілець А близько восьми мільярдів років тому був активним галактичним ядром, яке випромінювало рентгенівські промені і глибокий ультрафіолет впродовж десятків або сотень мільйонів років.

Учені оцінили його дію на потенційно населені планети в нашій галактиці. Промені глибокого ультрафіолету повинні "здирати" атмосферу на об'єктах, які знаходяться в достатній близькості від центру Чумацького Шляху. Навіть якщо радіація була сильно ослаблена газом і пилом, що оточують ядро галактики, то усі планети земного типу, що знаходилися до Стрільця А ближче ніж на тисячу парсек (3,2 тисячі світлових років), повністю втратили свої газові оболонки до кінця фази активності ядра.

Згідно з висновками дослідників, радіація, що виходила з центру Чумацького Шляху, була смертоносною для складних багатоклітинних організмів, які жили на планетах.

новини партнерів

20 листопада, 2018 вівторок

20 листопада, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати