live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Скільки коштуватиме земля, якщо скасують мораторій на продаж. Пояснення уряду

Максим Мартинюк
фото: agropolit
У разі скасування мораторію на продаж землі її вартість імовірно складатиме 50-60 тис. грн за гектар

Про це заявив у ефірі ІСТV перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

"Якби ринок запустився, ціна одного гектара коливалася б від 50 до 60 тис. грн. Тіньовий ринок землі існуватиме, поки діятиме мораторій на її продаж. ", - сказав Мартинюк.

При цьому урядовець зазначив, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі діятиме незалежно від наявності рішення депутатів про його продовження.

"Мораторій виписаний у такий спосіб, що незалежно, ухвалять депутати якесь рішення чи ні, він діятиме до тієї пори, поки не проголосують закон про обіг сільськогосподарської землі. ", - сказав Мартинюк.

Читайте також: Чи можна продавати українську землю. Все найважливіше про реформу

Чиновник додав, що уряд пропонує створити ринок сільськогосподарської землі з певними обмеженнями.

"На наше переконання, запуск обігу сільськогосподарської землі в Україні може бути здійснений лише виключно в інтересах створення фермерського класу - середнього класу на землі. З цим пов'язані обмеження, які пропонує уряд: власники - тільки фізичні особи, обмеження в 200 гектарів, жодних агрохолдингів, жодних іноземців не має бути допущено до ринку", - сказав Мартинюк.

За твердженням урядовця, ринок землі з обмеженнями дозволить не лише створити фермерський клас і робочі місця, але й залучити інвестиції.

"Якщо така модель буде запроваджена, ми отримаємо дуже швидко не якісь міфічні мільярди інвестицій, хоча їх ми також отримаємо, але реальне створення середнього класу. Ми створимо робочі місця на селі та насичуватимемо цей ринок продукцією дрібних господарств", - підсумував Мартинюк.

В Україні з 2002 року діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Верховна Рада кілька разів продовжувала його дію. Земельна реформа є умовою співпраці України та Міжнародного валютного фонду.

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати