В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію, - віце-прем'єр
У Євросоюзі вважають, що Україна не порушувала Угоду про асоціацію через мовну статтю закону про освіту
Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє "Укрінформ".
Говорячи про результати сьогоднішнього засідання Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі, вона зауважила, що під час них не йшлося про те, що Україна порушує Угоду про асоціацію.
"Спільна позиція усіх країн, яка була озвучена високим представником пані Могеріні, полягає у тому, що права національних меншин повинні поважатися", - наголосила Климпуш-Цинцадзе.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
Вона нагадала, що Україні вже вдалося порозумітися з Польщею, Болгарією та Словаччиною щодо мовної статті освітнього закону. Зараз це питання вирішується з Румунією і все проходить достатньо позитивно.
"Я переконана, що це дає підстави вважати, що й з Угорщиною ми так само знайдемо порозуміння", - підсумувала Климпуш-Цинцадзе.
Читайте також: Угорщина "розганяє" тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
- Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська. Це викликало хвилю занепокоєння у ряді країн.
- МЗС Угорщини хоче перегляду угоди про асоціацію Україна-ЄС через освітній закон та домоглася внесення в проект рішення саміту Східного партнерства норму про те, що країни-партнери не мають звужувати права національних меншин у сфері освіти.
- Віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Угорщина блокує відносини України з НАТО.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан попередив, що конфліктні ситуації з Україною можливі і в майбутньому через нові законодавчі ініціативи Києва, а також що позитивне рішення Венеційської комісії не применшать претензії через освітній закон.
- 8 грудня стало відомо, що Венеційська комісія не підтримала звинувачення Угорщини щодо обмеження прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "про освіту".
- Актуальне
- Важливе