live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МОЗ радить українським дітям менше їсти, щоб вони не товстішали. Про що йдеться в оновлених нормах харчування

На початку місяця набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України, який затверджує нові норми фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії

Про це йдеться в наказі МОЗ №1073.

В документі вперше за 18 років переглянули добові потреби в харчуванні для різних груп: калорійність харчування дітей та підлітків, дорослих, вагітних та працівників особливо важкої фізичної праці.

У відповідному наказі було враховано рекомендації та стандарти ВООЗ та Європейської агенції з харчової безпеки, зокрема зменшено норми калорійності для дітей різного віку.

В Європейському регіоні проблема надмірної ваги та ожиріння в дітей і підлітків стає дедалі масштабнішою, і для України ця проблема також актуальна.

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, щороку фіксують 15,5 тисяч нових випадків ожиріння в дітей. Загалом таких дітей в Україні близько 70 тисяч (за даними 2016-го року).

Рекомендації для дітей

Калорійність харчування дітям і підліткам знизили на добу на 15% в середньому. Дітям радять їсти менше солодкого (швидких вуглеводів).

Щодо підлітків МОЗ радить вживати більше білків (м'яса) і менше жирів (особливо сала і масла), а також є менше вуглеводів - це каші, хліб, солодощі. 

null

Думка ж дієтологів щодо зменшення калорійності харчування для дітей розділилися. Одні фахівці вважають, що старі дитячі норми відповідали рекомендаціям ВООЗ.

Читайте також: Діти все більше дивляться телевізор та стають все товстішими. Чому це серйозно

Інші вважають, що сучасні діти менш активні, тому калорійність урізана обгрунтовано. Дієтологи відзначили, що дані рекомендації загального характеру, оскільки дітям, які відвідують спортивні секції, потрібно більше калорій, ніж дітям з меншими фізичними навантаженнями. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби України.

Рекомендації для дорослих

Переглянуто норми потреб у мінералах та вітамінах для дітей і дорослих. Ґрунтуючись на результатах досліджень, рекомендаціях авторитетних українських та світових організацій у галузі охорони здоров'я, МОЗ зменшив норму потреб у вітаміні А (міститься у зелених та жовтих овочах, бобових, фруктах, печінці.

Збільшили норму вітаміну D (міститься у вершковому маслі, риб'ячому жирі, сирі, певних молочних продуктах, грибах), фолієвої кислоти.

Читайте також: Він вам більше не терапевт: Як в МОЗ "прокачали" назви медичних професій

Енерговитрати звичайних українців з мінімальним фізичним навантаженням, відносно віку та маси тіла оцінюють так:

null

null

Читайте також: Печінка неіснуючої качки від грипу. Чому вас не вилікує гомеопатія

Також у документі вперше введено норми харчування для вагітних та жінок, які годують груддю. Окремо введено групу для працівників особливо важкої фізичної праці, до якої також мають бути віднесені військовослужбовці спецпризначення. 

Довідка:

Дитяче ожиріння вважається одним із найсерйозніших викликів для здоров’я у 21 столітті. За даними ВООЗ, кожен третій підліток в Європі має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння. Особливе занепокоєння викликає той факт, що кількість таких дітей почала зростати у країнах Східної Європи, де показники традиційно були нижчими.

Все по темі

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати