live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Польський посол не бачить глобальної кризи в українсько-польських відносинах

Посол Польщі в Україні Ян Пекло вважає, що між Україною і Польщею немає кризи, а існує динамічне економічне і військове співробітництво, проте історичний діалог переживає не найкращу фазу
.Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Ділова столиця".

"Не думаю, що стан українсько-польських відносин нині - це трагедія. В історії наших відносин спостерігається якась циклічність: в якийсь період вони поліпшуються, а в якийсь можуть погіршуватися. Це як між сусідами: посварилися-помирилися", - сказав Пекло.

Він також додав, що попри не найлегшу фазу в українсько-польських відносинах, більш як мільйон українських громадян працюють і навчаються в Польщі, та обидві сторони задоволено. "Тому між нами існує досить динамічний зв'язок, який не так просто зіпсувати", - додав він.

Пекло також зазначив, що між нашими державами ведеться військова співпраця і активні економічні контакти, у тому числі між містами та регіонами. За словами дипломата, є нові інвестиції, польська сторона також виділила 100 млн євро кредиту на прикордонну інфраструктуру. 

"Тому я б не говорив про найгіршу кризу або крах польсько-українських відносин. Але треба визнати, що наш історичний діалог зараз переживає не найкращу фазу", - констатував Пекло. 

Він нагадав, що все почалося з квітневого демонтажу членами польських громадських організацій нелегального пам'ятника бійцям ОУН-УПА на цвинтарі в селі Грушовиці у Перемишлянському повіті Підкарпатського воєводства Польщі. 

Читайте також: Україна - Польща. Мир, дружба, абсурд

Посол визнав, що це було зроблено "скандальним способом", а потім була реакція з боку України - відкликано дозвіл, раніше виданий польським історикам на проведення пошукових робіт та ексгумації на Волині. 

"З цього часу проблема почала наростати як сніговий ком і дійшла до політичного рівня. Якщо чесно, то і з польського, і з українського боку є маргінальні групи корисних для Росії ідіотів, які хочуть зіпсувати наші добросусідські відносини. І, на жаль, вони дійшли до мейнстриму", - сказав Пекло.

"Але я думаю, що зустріч президентів Польщі і України, запланована на 13 грудня у Харкові, все-таки відбудеться. І я вважаю, що нам слід відокремити питання економіки, культури та інші від історичного діалогу",  - зазначив дипломат.

Читайте також: Польща з адвоката України перетворюється на прокурора. Як до цього дійшло

новини партнерів

16 грудня, 2019 понеділок

16 грудня, 2019 понеділок

15 грудня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати