live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чорногорську мову відокремили від сербської та офіційно визнали. Чим вони відрізняються

Міжнародна організація зі стандартизації офіційно визнала чорногорську мову окремою мовою від сербської

Про це повідомляє Balkan Insight.

Органи влади в Чорногорії повідомили, що країна отримала міжнародний код "ISO" для чорногорської мови від Міжнародною організації зі стандартизації, яка є глобальним органом із встановлення стандартів.

Національна бібліотека Чорногорії, яка дев'ять років вела процес щодо визнання чорногорської мови, повідомила, що їй присвоїли новий код – CRN.

Назва мови англійською та французькою мовами пишеться однаково - Montenegrin, але має різну вимову. Чорногорська мова тепер офіційно відокремлена від сербської мови, яка використовується більшістю людей у країні.

Читайте також: 30 років Сербія перебуває під прихованою окупацією Кремля. Сербський політолог про вплив Росії

Довідка:

Суперечка щодо статусу сербської мови в незалежній Чорногорії розпочалася з 2007 року, через рік після відділення країни від Сербії, коли вона прийняла нову конституцію, в якій офіційною мовою визнана чорногорська, що викликало обурення сербської громади.

Чорногорська мова була офіційною в освітній системі країни з 2011 року, хоча більшість людей використовують сербську мову.

За даними останнього перепису населення в 2011 році, 36% людей заявили, що говорять чорногорською мовою, і 44% громадян заявили, що говорить сербською.

Після декількох місяців патової ситуації чорногорський уряд та опозиційні лідери погодились у вересні 2011 року, що академічний предмет у системі освіти країни буде мати назву "чорногорсько - сербська, боснійська, хорватська мова та література", що розглядалося як компроміс на користь великої сербської громади в країні.

Навчальна програма для шкіл залишилася практично однаковою, з додаванням нового чорногорського алфавіту, що містить 32 літери, як латинською, так і кирилицею, порівняно з сербським, який має 30 літер.

Чорногорський алфавіт:

null

Сербський алфавіт:

null

Сербські опозиційні партії, неурядові організації та науковці стверджують, що з 2011 року існує дискримінація сербської мови та кириличного письма.

  • Український посол Олександр Александрович, який назвав Сербію інструментом в руках Росії. Белград пригрозив оголосити персоною нон грата українського дипломата. 
  • Президент Сербії Александр Вучич заявив, що важливо знизити градус напруги у відносинах з Україною та розвивати дружні відносини
  • Міністр закордонних справ і віце-прем'єр Сербії Івіца Дачич заявив, що Сербія не буде приєднуватися до європейських антиросійських санкцій і прагне, аби обмеження були якомога швидше скасовані.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати