live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені недооцінили небезпеку зайвої ваги. Навіть незначна її кількість підвищує шанс смерті

Вчені з Брістольського університету проаналізували дані про здоров'я 60 199 пар батьків і дітей і прийшли до висновку: навіть невелике перевищення рекомендованої маси тіла може бути пов'язано з підвищеним ризиком смертності

Дослідження опубліковане в журналі International Journal of Epidemiology.

На думку вчених, автори більш ранніх досліджень про "парадокси ожиріння" недооцінювали небезпеку зайвої ваги. Про "парадокси ожиріння" заговорили після виходу кількох досліджень статистики смертності серед людей з нормальною і зайвою вагою.

Наприклад, ризик померти незабаром після операції реваскуляризації міокарда для людей з підвищеною масою тіла виявився нижче, ніж для інших груп.

Маса тіла вважалася підвищеною, якщо індекс маси тіла (ІМТ) становив від 25 до 30. При цьому навіть у людей з ожирінням (ІМТ вище 30) ризик був нижче, ніж у людей з нормальним ІМТ (від 18,5 до 25).

Існувало кілька гіпотез, що пояснюють такий ефект. Згідно з однією з них, низька маса тіла могла бути наслідком деяких захворювань, куріння та інших шкідливих звичок, а невелике перевищення ІМТ вважалося швидше корисним для здоров'я.

Читайте також: Діти все більше дивляться телевізор та стають все товстішими. Чому це серйозно

Автори нового дослідження проаналізували відомості про здоров'я 60 199 пар батьків і дітей, що живуть в Норвегії.

Відомо, що схильність до ожиріння може передаватися у спадок, тому дані про дітей дозволили вивчати зв'язок між масою тіла і смертністю без урахування захворювань батьків, які могли привести до хворобливої худорби.

Окремо враховували дані про пари "мати-дитина" (32 452 пари) і "батько-дитина" (27 747 пар). За час спостереження померло 18 365 батьків.

Читайте також: Що їсти взимку, щоб не захворіти. Інструкція від лікаря-дієтолога

Стандартна статистика з використанням ІМТ батьків вказувала на підвищену смертність в разі обох "крайнощів" - і при занадто низькому, і при занадто високому ІМТ. При зіставленні даних про смертність батьків і ІМТ дітей рівень небезпечних ефектів низького ІМТ зменшувався, а високого, навпаки, зростав.

"Це дослідження показує, що кореляція не говорить про причинно-наслідкового зв'язку. Коли мова заходить про рекомендації в галузі громадського здоров'я, необхідно з обережністю інтерпретувати дані, засновані виключно на асоціації", - коментує один з авторів роботи Девід Карслейк.

"Ми виявили, що попередні дослідження недооцінювали вплив зайвої ваги на смертність, і наші висновки підтримують сучасні рекомендації: прагнути до індексу маси тіла від 18,5 до 25 ", - додав він.

Довідка:

І́ндекс ма́си ті́ла (ІМТ, англ. BMI, body mass index) — величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси людини та її зросту, й тим самим, непрямо оцінити, чи є маса недостатньою, нормальною, надмірною (ожирінням).

Індекс маси тіла обчислюється за формулою:

null

де:

m — маса тіла в кілограмах
h — зріст в метрах,
і вимірюється в кг/м².

Показник індексу маси тіла було розроблено бельгійським соціологом і статистиком Адольфом Кетеле (Adolphe Quetelet) 1869 року.

 

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати