У Дуди заявили про "зниження напруги" у відносинах з Україною
Візит президента Польщі до Києва дещо заспокоїв напруженість у двосторонніх польсько-українських відносинах і розблокував канали комунікації
Про це заявив речник президента Польщі Кшиштоф Лапінський, повідомляє "Укрінформ".
"Під час візиту, який триває кільканадцять годин, складно все узгодити. Він насамперед допоміг розблокувати певні канали комунікації", - заявив Лапінський.
За його словами, завданням візиту було "зниження напруги", яка з'явилася упродовж останніх кількох місяців, і цю місію було виконано. Лапінський зазначив, що з Україною відносини потрібно будувати на історичній правді.
"Не можна погоджуватися на фальсифікацію історії", - підкреслив речник президента Польщі.
Він зауважив, що під час візиту президенти мали нагоду обговорити віч-на-віч багато складних питань, про які не згадувалося під час спільної прес-конференції. Водночас Лапінський підкреслив, що поки що складно визначати часові рамки покращення польсько-українських відносин.
"Краще не говорити про часові рамки, щоб потім не бути під тиском часу", - зауважив Лапінський.
Він наголосив, що конкретним рішенням під час візиту Дуди стала домовленість про розблокування ексгумацій польських жертв в Україні.
"Побачимо, як відбуватимуться переговори між міністрами культури. Це буде першим сигналом, чи буде змога покращити певні справи", - констатував речник президента Польщі.
Читайте також: Польща з адвоката України перетворюється на прокурора. Як до цього дійшло
- На тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі.
- В МЗС України заявили, що в українській владі немає політиків з антипольськими настроями.
- 17 листопада заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв провів у Кракові зустріч з керівником канцелярії президента Польщі Кшиштофом Щерським, на якій сторони домовилися зняти мораторій на ексгумацію масових поховань.
- Водночас 18 листопада польські прикордонники не впустили в країну відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету. Через інцидент з Шереметою посла Польщі у Києві Яна Пєкло викликали до українського МЗС.
- Голова Інституту національної пам'яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек заявив, що Варшава не може вказувати Києву, яких героїв обирати, але про злочини УПА проти поляків на Волині мовчати теж не може.
- 13 грудня президенти України та Польщі домовилися скоротити чорний список осіб, нев’їздних у обидві країни, а також обговорили відновлення українських пам'яток.
- Актуальне
- Важливе