live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли спосіб пришвидшити інтернет до 1000 ГБ без подорожчання послуг

Вчені виявили технологію, яка в теорії може пришвидшити інтернет до декількох терабайт в секунду, і без суттєвого збільшення вартості послуг

Про це повідомляє Phys.org.

Більшість провайдерів надають можливість підключити оптичні канали зв'язку прямо в квартиру. Однак дану ситуацію гальмує висока вартість і енерговитрати на оптичні лінії зв’язку.

Суть в тому, що на лініях часто виникають перешкоди, а для їх усунення доводиться використовувати принцип оптоелектронної регенерації – оптичні сигнали перетворюються в електричні допомогою простих фотодетекторів, перетворюються, а потім конвертуються назад в оптичні за допомогою лазерів і електро-оптичних модуляторів, після чого передаються далі.

І ось дослідження вчених з Університету Техасу в Арлінгтоні і Університету Вермонта, схоже, здатна вирішити цю проблему. Відкриття групи вчених під керівництвом Михайла Васильєва в Університеті Техасу в Арлінгтоні і Університеті Вермонту  свідчить про те, що безліч променів проводять автоматичне коректування власної форми, не впливаючи один на одного.

Це дозволяє одному пристрою одночасно обробляти кілька променів, не перетворюючи їх в електричну форму. Простіше кажучи, усувається відразу декілька пристроїв-посередників, а це дає більше надійності та теоретичну швидкість до кількох Тбіт/с.

Цей ефект фазової модуляції (або самомодуляції) досягається, коли частотні складові одного каналу спектрального ущільнення рухаються з однаковою швидкістю.

Такий ефект був досягнутий, коли вчені розділили оптичну середу на кілька коротких відрізків, відокремлених фільтрами і отримали середу, в якій швидкості частотних складових однакові. Враховуючи, що різні канали рухаються з різною швидкістю, а це істотно знижує взаємодія між каналами.

"Цей експеримент відкриває можливості збільшити число каналів до сотні і вище без підвищення вартості і всередині пристрою розміром з книгу", - каже Васільєв.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

23 вересня, 2018 неділя

23 вересня, 2018 неділя

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати