live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Посадовців, котрі мають доступ до перших осіб держави, слід перевіряти глибоко та постійно, - Маломуж

Посадові особи, що працюють безпосередньо з першими особами держави, мають перевірятися на предмет можливих контактів з іноземцями на постійній основі

Про це заявив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр. Микола Маломуж в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденко на телеканалі Еспресо.TV, обговорюючи випадок з перекладачем прем'єр-міністра Володимира Гройсмана Станіславом Єжовим, якого затримали через передачу Росії службової інформації.

За його словами, під час призначення Єжова на останню займану ним посаду спецслужби "перевірили" його "формально", задовільнившись підсумками перевірки минулорічної давності, що й допомогло йому шпигувати на користь Росії, у чому він наразі підозрюється. Тоді як за умов війни з Росією таких представників оточення прем'єра чи президента слід перевіряти у щонайменше 5 відомствах.

"По лінії МВС, по лінії СБУ, по лінії розвідки, по лінії Держслужби. Люстраційний, відповідно, комітет. Тобто ціла серія", - наголосив Маломуж.

Також перевіряючі мають вивчати цих людей "не тільки з позицій вербовки (можливої вербовки іноземними розвідками - ред.), а й з позицій життєвих установок, контактів, ідеологічної позиції".

При цьому, працюючим поряд із прем'єром варто приділяти уваги ще більше, ніж тим, хто відповідно до своїх посадових обов'язків співпрацює із президентом, оскільки Україна є парламентсько-президентською республікою.

Окрім того, як вважає Маломуж, подібна перевірка має відбуватися "постійно".

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

10 грудня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати