live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Македонія згодна відмовитися від претензій на Александра Великого, щоб помиритися з Грецією, – прем’єр

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп’є готове поступитися твердженням, що "Македонія є єдиною спадкоємицею Александра Великого"

Про це він сказав македонським ЗМІ, повідомляє портал B92.

За словами Заєва, Македонія готова піти на це для врегулювання 26-річної суперечки з Грецією.

"Я відмовляюся від претензій, що Македонія є єдиною спадкоємицею Александра. Історія належить не лише нам, а й Греції та багатьом іншим державам", - сказав македонський прем'єр.

Влітку Зоран Заєв вже заявляв про готовність до компромісу щодо назви країни заради вступу до НАТО і прискорення інтеграції до ЄС.

Зазначимо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

  • Раніше повідомлялося, що Македонія може вступити до НАТО під назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія", на якому наполягає Греція.

новини партнерів

15 серпня, 2020 субота

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати