live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українська молодь найбільше боїться корупції та війни, але з країни емігрувати не хоче, - дослідження


фото: "За Збручем"
Молодь України найбільше боїться корупції та війни, але більшість висловлює оптимізм щодо майбутнього країни

Про це йдеться в результатах дослідження Німецького фонду імені Фрідріха Еберта (Friedrich Ebert) та Центру "Нова Європа" спільно з соціологічною компанією GfK Ukraine, передає DW.

Зазначається, що опитування було проведене у липні-серпні 2017 року по всій території України за винятком АР Крим та непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей. Вибірка становить 2000 респондентів у віці 14-29 років та є репрезентативною населенню України цієї вікової групи. Окрім кількісного опитування, було проведено чотири фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові. 

Згідно з дослідженням, серед найбільших страхів української молоді - корупція (37%) та війна у регіоні чи у світі (36%). Також серйозні проблеми зі здоров’ям (34%) та соціальна несправедливість і безробіття (32%).

Перелік вимог молодих українців до уряду очолює боротьба зі злочинністю та корупцією. 70% респондентів вважають, що уряд повинен займатися передусім саме цією проблемою.

Українська молодь найбільше не довіряє саме інститутам державної влади

Також дослідження показало, що нині вплив російського телебачення та інтернет-сайтів на українську молодь мінімальний. 49% опитаних дивляться українське телебачення і тільки 2% – російське.

Найбільше ж молодь довіряє церкві (2,99), волонтерським рухам (2,98) та армії (2,86). Втім, показово, що жодна з позицій не змогла подолати середньої позначки у 3 бали на загальнонаціональному рівні, тобто наблизитися до позначок 4 (скоріше довіряю) та 5 (повністю довіряю).

За даними дослідження, більшість української молоді (72%) не має бажання переїхати до іншої держави та залишити Україну на термін більше шести місяців. Водночас кожен четвертий молодий українець демонструє бажання емігрувати.

Найпопулярніші держави, до яких молоді українці хотіли б переїхати: Німеччина (18%) ,США (15%) та Польща (12%). На думку авторів дослідження, ФРН сприймається українською молоддю як фундамент добробуту в Європі, Берлін активно залучений до регулювання конфлікту на сході України. Крім того, позиція Німеччини щодо мігрантів теж наштовхує молодь на думку, що там можна спробувати щастя.

Загалом же більше половини молодих українців висловлює оптимізм щодо майбутнього країни. 58% опитаних вважають, що майбутнє українського суспільства в цілому виглядає краще, ніж поточна ситуація. 20% переконані, що ситуація залишиться незмінною, і лише 5% респондентів очікують погіршення.

новини партнерів

30 травня, 2020 субота

29 травня, 2020 п'ятниця

30 травня, 2020 субота

29 травня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати