live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лікарям дадуть півроку на підготовку до медреформи, - МОЗ

З липня 2018 року заклади первинної ланки, які приєднаються до реформи, отримають виплати за медичні послуги за кожного пацієнта від Національної служби здоров'я України, а до цього, як і раніше, отримуватимуть за субвенцією через місцеві бюджети
Про це сказав на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє Укрінформ.

"Нова система фінансування починається з другого півріччя 2018 року. Всі медичні заклади будут мати півроку на спокійну підготовку. В першому півріччі медичні закладі буть отримувати фінансування за звичним механізмом медичної субвенцїї. Ніхто не залишиться без грошей", - сказав  Ковтонюк. 

Також Ковтонюк повідомив, що з січня 2018 року має розпочатися підготовчий етап реформи: реорганізація закладів первинної медичної допомоги з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.

Тільки за цієї умови заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров'я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.

Читайте такожПечінка неіснуючої качки від грипу. Чому вас не вилікує гомеопатія

Автономізація медзакладів "первинки" передбачає можливість укладати договори, мати рахунок в банку, отримувати від держави оплату за медичну послугу,  право самостійно планувати штатний розпис і бюджет. 

З квітня розпочинається національна кампанія "Обери свого лікаря", під час якої пацієнти мають обрати свого сімейного лікаря та укласти з ним декларацію про надання медичних послуг. До цього часу підписання декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

У червні планується запуск Національної служби здоров'я, яка здійснюватиме оплату за медичні послуги лікарям. Фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю розпочнеться з липня.

Заступник міністра поінформував, що перехід закладів первинної меддопомоги в нову модель фінансування може відбуватися в три етапи: у липні, жовтні і грудні 2018 року, коли відбувається перегляд бюджету.

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки одночасно цілим районом, містом або об'єднаною територіальною громадою.

Читайте також: Провокаційні запитання до лікаря, які перевірять його професійність

Це зумовлено тим, що субвенція перераховується на місцевий бюджет, і, відповідно, може бути замінена повністю для цього бюджету, а не окремого закладу. Заклади вторинної і третинної допомоги будуть фінансуватися за субвенцією до кінця 2018 року.

Все по темі

новини партнерів

19 вересня, 2018 середа

18 вересня, 2018 вівторок

19 вересня, 2018 середа

18 вересня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати