live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США створили "заповідник нічного неба". Щоб нічого не заважало споглядати зірки

Днями Міжнародна асоціація темного неба (IDA) схвалила заявку Центрального заповідника темного неба в Айдахо (Central Idaho Dark Sky Reserve), визнавши його першим таким місцем у США

Про це йдеться на сайті організації.

За даними дослідників світлового забруднення, одна третина людей у світі не бачить зірок, а це означає, що виникає потреба створювати спеціальні заповідники, куди могли б відправитися охочі помилуватися чудовими краєвидами нічного неба.

Незвичайний заповідник, який простягається від Кетчума/Сан-Валлі до Стенлі, охоплює понад 3600 квадратних кілометрів, що робить його третім за величиною на планеті.

 

 

"Центральний заповідник темного неба в Айдахо було створено не тільки для місцевих, а й для всіх жителів штату і туристів з усього світу, які можуть приїхати сюди і насолодитися первозданним дивом нічного зоряного неба", - сказав мер міста Стенлі і давній прихильник створення заповідника Стів Ботті.

Читайте також: Людство втрачає ніч. Що таке світлове забруднення та чим воно загрожує

За даними IDA, для того, щоб отримати офіційне звання, місцевість повинна надавати "винятковий або примітний краєвид неба, зірок і нічного середовища".

 

Спеціалісти впевнені, що створення такої території в Айдахо якнайкраще допоможе в боротьбі із використанням штучного освітлення, яке несприятливо позначається на довкіллі, а також може чинити негативний і смертельний вплив на багатьох істот, включно із земноводними, птахами, ссавцями, комахами й рослинами.

Загалом у світі налічується 12 офіційних заповідників темного неба.

 

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

10 грудня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати