live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США створили "заповідник нічного неба". Щоб нічого не заважало споглядати зірки

Днями Міжнародна асоціація темного неба (IDA) схвалила заявку Центрального заповідника темного неба в Айдахо (Central Idaho Dark Sky Reserve), визнавши його першим таким місцем у США

Про це йдеться на сайті організації.

За даними дослідників світлового забруднення, одна третина людей у світі не бачить зірок, а це означає, що виникає потреба створювати спеціальні заповідники, куди могли б відправитися охочі помилуватися чудовими краєвидами нічного неба.

Незвичайний заповідник, який простягається від Кетчума/Сан-Валлі до Стенлі, охоплює понад 3600 квадратних кілометрів, що робить його третім за величиною на планеті.

 

 

"Центральний заповідник темного неба в Айдахо було створено не тільки для місцевих, а й для всіх жителів штату і туристів з усього світу, які можуть приїхати сюди і насолодитися первозданним дивом нічного зоряного неба", - сказав мер міста Стенлі і давній прихильник створення заповідника Стів Ботті.

Читайте також: Людство втрачає ніч. Що таке світлове забруднення та чим воно загрожує

За даними IDA, для того, щоб отримати офіційне звання, місцевість повинна надавати "винятковий або примітний краєвид неба, зірок і нічного середовища".

 

Спеціалісти впевнені, що створення такої території в Айдахо якнайкраще допоможе в боротьбі із використанням штучного освітлення, яке несприятливо позначається на довкіллі, а також може чинити негативний і смертельний вплив на багатьох істот, включно із земноводними, птахами, ссавцями, комахами й рослинами.

Загалом у світі налічується 12 офіційних заповідників темного неба.

 

новини партнерів

24 червня, 2018 неділя

23 червня, 2018 субота

24 червня, 2018 неділя

23 червня, 2018 субота

22 червня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати