live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екс-прем'єр Британії Тетчер якось відмовилася летіти з пандою через забобони, - архіви

Британська прем'єрка Маргарет Тетчер одного разу відмовилася летіти із гігантською пандою з Лондонського зоопарку, свідчать нещодавно відкриті архіви

Про це повідомляє BBC.

На початку 80-х Смітсонівський інститут у Вашингтоні попросив британців позичити Чіа-Чіа для спарювання з американською пандою Чін-Чіном.

Лорд Закерман, президент Лондонського зоологічного товариства, запропонував, аби панда полетіла з прем'єром у Вашингтон на літаку "Конкорд". Але Тетчер заявила, що панди не є "гарною прикметою" для політиків.

Секретар уряду сер Роберт Армстрон написав: "Лорд Закерман розглядає це як демонстрацію особливих відносин і радо оголосив би про передачу панди або її перевезення в той спосіб, який, на думку прем'єр-міністра, приніс би найбільшу користь англо-американським взаєминам".

"Він навіть запропонував, щоби прем'єр-міністр взяла панду у свій "Конкорд", коли наступного місяця полетить у Вашингтон", - сказано в документах.

Але особистий секретар пані Тетчер Клайв Вітмор відповів: "Вона прокоментувала, що не візьме панду з собою, мовляв, "панди й політики не є гарною прикметою!". Документи також показують, якою була перша реакція Тетчер.

У короткій записці з цього приводу вона написала синім фломастером: "Я не візьму панду з собою". Слова "не" та "собою" при цьому підкреслені.

Потім вона додала: "Лорд З знає про панд більше, ніж я, - певна, що він зможе організувати ці речі".

новини партнерів

24 червня, 2018 неділя

23 червня, 2018 субота

24 червня, 2018 неділя

23 червня, 2018 субота

22 червня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати